O ośrodku

Wykwalifikowany i doświadczony zespół psychoterapeutów i lekarzy. Każdego dnia ciężko pracujemy, zapewniając skuteczną pomoc naszym Pacjentom. Ośrodek Terapii Uzależnień Krajna znajduje się w wyjątkowym miejscu  w Sępólnie Krajeńskim – czyli sercu Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Położony nad brzegiem jeziora w otoczeniu lasu zapewnia komfortowe warunki pobytu oraz możliwość kontaktu z naturą. Na co dzień pracujemy na autorskim programie terapii, który dopasowujemy do potrzeb każdego pacjenta. Spotkania terapeutyczne prowadzone są indywidualnie oraz w niewielkich grupach, dostosowanych do poziomu zaawansowania leczenia.

Ośrodek Terapii Uzależnień Krajna

Poznaj Nas

Ośrodek Terapii Uzależnień Krajna

Nasz Ośrodek powstał by nieść pomoc osobom, które znalazły się w ciężkim stanie zdrowia psychicznego. Przez lata pracy zbieraliśmy doświadczenie w leczeniu chorób i uzależnień. To spowodowało, że zapragnęliśmy stworzyć miejsce, w którym będziemy pomagać Pacjentom z niemal każdym problemem natury psychicznej.

Udało się spełnić nasze marzenie. Ośrodek Terapii Uzależnień Krajna zajmuje się leczeniem między innymi alkoholizmu, narkomanii, hazardu, lekomanii czy depresji.

Otoczenie Centrum Terapii Krajna
Otoczenie Centrum Terapii Krajna

,,Krajna” to prywatny ośrodek terapii uzależnień zapewniający pomoc psychologiczną i terapeutyczną. Stworzyliśmy to miejsce poprzez połączenie pasji, dobrego serca, pełnego zaangażowania i profesjonalizmu.

Jesteśmy nastawieni na to by nasz ośrodek nikomu nie odmówił potrzebnej pomocy, a dostęp do naszych specjalistów otrzymał każdy potrzebujący. Pamiętajmy, że osoba uzależniona najczęściej decyzję o leczeniu podejmuje pod wpływem impulsu.  Dla znajdującego się w kryzysie powstaje wówczas natychmiastowa potrzeba uzyskania wolnego miejsca w ośrodku terapii.

Problem z uzależnieniem nie dotyka tylko samego alkoholika, narkomana, hazardzisty czy lekomana. Wpływa on również na życie i zdrowie psychiczne jego najbliższych. Ma także wpływ funkcjonowanie całego systemu rodzinnego. Pojawiają się nie tylko kryzysy, ale i nasilają się trudności interpersonalne oraz spada poziom bezpieczeństwa i wzajemnego zaufania. Często powtarzającym się scenariuszem jest to, że w miarę narastania problemu, członkowie rodziny zaczynają wycofywać się z kontaktów społecznych. Często rezygnują ze swojego życia i ograniczają tym samym możliwości otrzymania pomocy. Dlatego jeżeli zmagasz się w rodzinie z problemem uzależnienia jej członka, nie zwlekaj.

Skontaktuj się z nami, wiemy jak skutecznie Ci pomóc!

Zespół Centrum Terapii Krajna

Poznaj bliżej naszych terapeutów
Zespół Centrum Terapii Krajna to przede wszystkim ludzie. Wyróżnia nas szczera pasja i pełne zaangażowanie w swoją pracę. Nasz zespół terapeutyczny składa się z ludzi, którzy z otwartym sercem patrzą na drugiego człowieka.
Piotr Janiszewski – Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień

Piotr Janiszewski – Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień

Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii, ekspert KBPN ds. budowania programów rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, autor i współautor programów profilaktycznych i kampanii reklamowych, biegły sądowy w przedmiocie uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Od ponad 30 lat pomagam osobom i członkom ich rodzin w rozwiązaniu problemów wynikających z używania, nadużywania i uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Od kilku lat zajmuję się także problematyką uzależnień behawioralnych. W swojej pracy wykorzystuję dorobek różnych nurtów pomagania, głównie jednak nurt behawioralno-poznawczy w terapii indywidualnej i metodę społeczności terapeutycznej w pracy grupowej.

Zapraszam do wspólnej pracy i szukania optymalnych rozwiązań w zakresie: konsultacji i diagnozowania problemu, motywowania do zmiany, pracy nad dalszym rozwojem osobistym, zmiany jakości swojego życia. Z ogromną przyjemnością towarzyszę w poszukiwaniach odpowiedzi na pytania: * kim jestem, czego potrzebuję, jakie są moje mocne strony, jakie są moje ograniczenia i co mogę z tym zrobić?

Certyfikaty: Szkoła rozwoju osobowości i przeciwdziałania patologiom społecznym, International European Drug Abuse Treatment Training Project – UCSD Extension University of California, San Diego – 1996-1997r. International European Drug Abuse Treatment Training Project – Universita degli Studi di Palermo – 2000 r., International European Drug Abuse Treatment Training Project – Mediterranean Institut for Trening and Research in Therapy and Psychotherapy – 1994-1996.

Alicja Potorska - Specjalista Psychoterapii Uzależnień

Alicja Potorska - Specjalista Psychoterapii Uzależnień

Jestem Specjalistą Psychoterapii Uzależnień w procesie certyfikacji, a także Terapeutą Dialogu Motywującego przed certyfikacją. W pracy wykorzystuje metodę dialogu motywującego z elementami terapii poznawczo-behawioralnej.Studia doktoranckie ukończyłam na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. przez siedem lat byłam asystentem badawczo-dydaktyczny w Katedrze Pedagogiki Opiekuńczej oraz Profilaktyki Społecznej UKW. Pracuję jako specjalista psychoterapii uzależnień w Poradni Profilaktyki i Pomocy Rodzinie Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy. Jestem realizatorką warsztatów profilaktycznych dla młodzieży oraz warsztatów psychoedukacyjnych autorstwa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i autorką artykułów naukowych oraz współautorka monografii poświęconych tematyce diagnostyki i profilaktyki problemów w rozwoju psychospołecznym dzieci i młodzieży. Interesuje się motocyklami, lubię wędrówki po górach i biegam.

Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą w obszarach: uzależnień od substancji psychoaktywnych, uzależnień behawioralnych np. od gier, hazardu, pracy, zakupów, telefonu, uzależnień z współistniejącymi innymi zaburzeniami,zaburzeń nastroju (depresja), zaburzeń emocji, zaburzeń adaptacyjnych (współuzależnienie),kryzysów życiowych: rozwód, rozstanie, trudność w relacjach, silny stres, rozważanie zmiany życiowej, kryzysów rozwojowych młodzieży, silnego stresu, zaburzeń emocji i nastroju oraz zachowań problemowych, w tym korzystania z nowych technologii.

Joanna Adamczyk - Psychoterapeuta Terapii Uzależnień

Joanna Adamczyk - Psychoterapeuta Terapii Uzależnień

Jestem Psychoterapeutą Terapii Uzależnień w procesie certyfikacji, Terapeutą Integracji Sensorycznej. Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz studia podyplomowe z zakresu integracji sensorycznej na Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w Świeciu. Ukończyłam Studium Terapii Uzależnień od Narkotyków (akredytacja Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii) w Poznaniu. Jestem także realizatorem programu wczesnej interwencji „FreD goes net” przy Poradni Profilaktyki i Pomocy Rodzinie (Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii) w Bydgoszczy.

Pracuję z młodzieżą oraz dorosłymi w podejściu poznawczo-behawioralnym, prowadzonym w duchu Dialogu Motywującego (Motivational Interviewing). Metoda ta jest oparta na podejściu humanistycznym, terapii poznawczo-behawioralnej i psychologii motywacji. Polega na takim oddziaływaniu terapeutycznym, aby wzmocnić w kliencie jego efektywne zaangażowanie w leczenie i wprowadzanie istotnych zmian w życiu.

W czasie wolnym zdobywam nowe doświadczenia poprzez dalekie podróże, cenię sobie wypoczynek przy muzyce, grze na instrumentach, a także realizuje się poprzez śpiew w chórze. Moją pasją jest także pieczenie i dekorowanie ciast i tortów.

Marek Pietras – zajęcia z arteterapii

Marek Pietras – zajęcia z arteterapii

EDUKACJA
Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Ukończył studia podyplomowe na kierunku “Arteterapia w edukacji i terapii” w Centrum Kształcenia Podyplomowego w Łodzi

PRACA
Ponad 20-letnia współpraca z Fundacją PRAESTERNO – prowadzenie zajęć terapeutyczno-plastycznych z młodzieżą
Realizacja projektów dla seniorów, rodziców oraz dzieci i młodzieży

ZAINTERESOWANIA
Muzyka oraz sprzęt audiowizualny
Fotografia
Historia sztuki
Przyroda – zoologia

Remigiusz Nestor Kalwarski – gimnastyka, siłownia, trening uważności.

Remigiusz Nestor Kalwarski – gimnastyka, siłownia, trening uważności.

Coach emocji, trener mentalny, pisarz. Zafascynowany ludzką naturą z determinacją zgłębia ją świadomie już ćwierć wieku. Certyfikowany przez Polską Akademię Kultury i Sportu oraz American Board of NLP. W sezonie 2018/2019 jako trener mentalny wspierał Towarzystwo Żużlowe Ostrovia, które to wtedy właśnie awansowało do pierwszej ligi.

Prowadzi warsztaty, podczas których uczy, jak oswajać emocje oraz jak skutecznie komunikować się ze swoją podświadomością. Promotor równowagi między podstawowymi obszarami życia każdego człowieka; Ciałem, Umysłem, Duchem. Dlatego w centrum terapii prowadzi sesje medytacji, rekreacji ruchowej oraz przekazuje wiedzę na temat świadomości fizycznej emocji.

Iwona Zawadzka- Sztandera – prowadzi jogę oraz koncerty mis i gongów

Iwona Zawadzka- Sztandera – prowadzi jogę oraz koncerty mis i gongów

Z wykształcenia pedagog i logopeda, z pasji dyplomowany instruktor terapii dźwiękiem oraz instruktor rekreacji ruchowej o specjalności joga. Od przeszło 20 lat stosuje różne formy i techniki muzykoterapii, choreoterapii oraz terapii dźwiękiem, praktykuje jogę. Jest autorką publikacji ,,Joga- warto spróbować?”. Jako doradca metodyczny prowadziła szkolenia dla nauczycieli dotyczące wdrażania systemu ćwiczeniowego jogi do placówek oświatowych.

W Ośrodku prowadzi grupowe i indywidualne sesje relaksacyjne z wykorzystaniem mis tybetańskich i gongów oraz sesje rekreacji ruchowej ,,Joga na macie”. Praktyczne umiejętności masażu i pracy z dźwiękiem zdobyła kształcąc się w Peter Hess Institut Niemcy poprzez Peter Hess Akademia w Polsce (I i II stopień), Centrum Szkoleniowo- Usługowe Kosmo- Bio w Katowicach, Studio Technik i Terapii Naturalnych ,,Gong” w Szczecinie (I- IV stopień terapeutycznego oddziaływania wibracjami mis tybetańskich wg tradycyjnego przekazu himalajskiego od mistrzów Shree Krishna Shahi oraz Shanta Ratna Shakya). W zakresie terapii uzależnień ukończyła kurs Instruktora ds. Terapii i Uzależnień. Aktywnie uczestniczy w licznych warsztatach i szkoleniach związanych z problematyką zdrowienia, mechanizmów uzależnienia, nawrotów, zjawiska współuzależnienia, syndromu DDA.

Piotr Wojtkowiak - Szef kuchni

Piotr Wojtkowiak - Szef kuchni

Jestem energicznym kucharzem z ponad 25 -letnim doświadczeniem w pracy dla restauracji i innych obiektów gastronomicznych. Jako kucharz od lat specjalizuję się przede wszystkim w daniach kuchni polskiej. Miłość do tego zawodu przekłada się także na to, że przygotowując menu, staram się zawsze o to, aby nie zabrakło w nim połączenia tradycyjnych smaków z nowoczesnością. Lubię także podróżować i poznawać ciekawych ludzi.

Kowalska Karolina - Kierownik ośrodka

Kowalska Karolina - Kierownik ośrodka

Magister turystyki i animacji kulturowej, absolwentka kursu terapii zajęciowej. Jestem osobą optymistycznie nastawioną do życia. Pogoda ducha- moja najważniejsza cecha osobowości, która pozwala mi czerpać z życia to co najlepsze. Interesuję się filmami kryminalnymi i podróżami, które nauczyły mnie organizacji, skupienia oraz radzenia sobie w nowych miejscach i nowych sytuacjach.

Janusz Misztal – całodobowa opieka

Janusz Misztal – całodobowa opieka

Przez wiele lat pracownik MONARU, teraz dobry duch tego miejsca. Człowiek, który wie o uzależnieniach bardzo dużo. Sam borykał się z tym problemem więcej lat, niż mają niektórzy ludzie, o których teraz troszczy się podczas ich pobytu w Krajnie. Ciepły, życzliwy, przyjacielski, potrafiący tworzyć domową atmosferę w miejscu, o które dba również od strony technicznej jak dobry ojciec. Mając wiele umiejętności i kompetencji, sam twierdzi, że największym jego życiowym osiągnięciem jest jego dwadzieścia pięć lat trzeźwości.

Rafał Nedwidek

Rafał Nedwidek

Swoją wygraną z nałogiem udowadnia, że można poradzić sobie z alkoholizmem i narkomanią, a programy Centrum Terapii Krajna są skuteczne. Obecnie służy swoim doświadczeniem, jak wyjść z nałogu i radzić sobie z wyzwaniami bez używek, jako Instruktor ds. Terapii i Uzależnień. Z zaciekawieniem i empatią reaguje na ludzi zmagających się z problemami uzależnień, pamiętając o swojej drodze, ciesząc się, że może im pomagać.

Michał Powierża

Michał Powierża

Terapeuta terapii uzależnień i współuzależnień

Instruktor Terapii Uzależnień Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomani w trakcie Certyfikacji, absolwent Centrum Aktywnego Rozwoju i Edukacji ( CARE Brok). W pracy wykorzystuje wiele nurtów głównie opierając się na terapii poznawczo-behawioralnej, Gestalt, Dialogu Motywacyjnym i treningów uważności Mindfulness. Ma własne doświadczenia uzależnień.
Od 10 lat aktywnie uczestniczy w życiu wspólnot 12-krokowych. Pracuje z dorosłymi i młodzieżą w obszarach uzależnień chemicznych i behawioralnych, współuzależnień oraz kryzysach życiowych. W pracy stawiam na odkrywanie zasobów i motywowanie do zmian. Według niego, ważnym elementem pracy jest samokontrola, odzyskiwanie decyzyjności w życiu i świadomości siebie; swoich emocji, myśli i ciała.

Michał o sobie:
Lubię zwiedzać nowe miejsce, eksplorować i doświadczać życia, spędzać czas z narzeczoną oraz historię i muzykę.

logo centrum terapi krajna„Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Kapost sp. z o.o. Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie – zgodnie z zasadą, która mówi, że przetwarzanie danych osobowych jest zgodne  z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy bądź przed jej zawarciem. Więcej Polityka Prywatności

Newsletter

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze artykuły i informacje o nowościach

O Nas

 

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.


Polityka prywatności

Kontakt

Centrum Terapii KRAJNA
ul Tadeusza Kościuszki 22b
89-400 Sępólno Krajeńskie

e - mail: info@centrumkrajna.pl

Wpisany do rejestru podmiotów leczniczych pod numerem: 000000240839

Ośrodek KRAJNA

ul. Leśna 1
89-400 Sępólno Krajeńskie

Centrum Krajna - nr tel

Kalkulator