Sport

Dodatkowe działania zwiększające aktywność fizyczną

Rozwija on koordynację wzrokowo-ruchową i zapewnia lepszą koncentrację uwagi, a także rozwija kontakty społeczne. Ale przede wszystkim sprawia graczom wiele radości. Często słychać salwy śmiechu dochodzące znad stołu, zawodnicy rozgrywają turnieje, a poszczególne drużyny mają swoich fanów.

W naszej siłowni możesz znaleźć wiele urządzeń do ćwiczeń, które pomogą Ci rozwinąć masę mięśniową, zmniejszyć wagę ciała lub po prostu zrelaksować się w trakcie sportu. Aktywność fizyczna i wysiłek zwiększają wydzielanie endorfin, nazywanych hormonami szczęścia. Siłownia to jedno z ulubionych miejsc naszej męskiej części mieszkańców ośrodka. Działa kojąco w momencie odczuwania braku po odstawieniu używek. Warto czasem po prostu się na niej wyżyć albo wykrzyczeć swoje emocje, ćwicząc.

Aktywność na świeżym powietrzu to m.in. kilkudziesięciominutowy intensywny spacer leśnymi pagórkowatymi ścieżkami wokół ośrodka albo ścieżkami zdrowia w lesie, jak również zimowe morsowanie, pływanie w jeziorze czy jogging. Poranna gimnastyka służy rozruszaniu często wiele lat zaniedbanego ciała, a następnie wykonywane są proste ćwiczenia,  które mają je wzmocnić.

 

Ich celem jest odkrycie swoich pozytywnych cech, tego, co lubimy w otoczeniu przyrody, polepszenie komunikacji z innymi pacjentami, a także zrelaksowanie się i wyciszenie. Każda forma aktywności na świeżym powietrzu przybliża naszych Krajan do zdrowia.

Skontaktuj się z nami

Jeśli trudno Ci zadzwonić, to zostaw swoje dane, a nasz terapeuta wkrótce oddzwoni i razem z Tobą przejdziemy przez prosty proces rezerwacji miejsca w ośrodku terapii uzależnień Krajna.

    Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.