Relaksacje

Terapia uspokajająca i wspomagająca inne formy

Medytacja to technika pozwalająca na wyciszenie umysłu i ciała, a także zrelaksowanie się i zmniejszenie poziomu stresu. W trakcie takiej sesji nasi pacjenci ćwiczą wyłączenie potoku myśli i koncentrację na spokoju. W naszym centrum terapii uzależnień często stosujemy techniki zaczerpnięte z mindfulness. To skierowanie swojej uwagi na bieżący moment i to, czego się w nim doświadcza. Szczególnie wspierające jest to dla naszych rekonwalescentów, którzy potrzebują zatrzymania i w swoim życiu, i w gonitwie myśli. Pacjenci często są bardzo zadowoleni z naturalnego poczucia rozluźnienia.

Do najważniejszych celów medytacji należą:

  • zmniejszenie niepokoju i lęku,
  • polepszenie jakości snu,
  • zmniejszenie chęci powrotu do nałogu,
  • zwiększenie poziomu koncentracji i uwagi.

Relaksacja to proces umożliwiający wejście w stan głębokiego spokoju i wyciszenia szczególnie ważny dla pacjenta odstawiającego używki, którego organizm i psychika odczuwają silne poddenerwowanie i pustkę.

Osiągnięcie stanu relaksacji możliwe jest dzięki procesowi specjalnego treningu relaksacyjnego. Nasi pacjenci uspokajają się i odpoczywają. Mogą też na chwilę zapomnieć o otaczającym świecie w całkowicie bezpieczny sposób. Proces relaksacji polega na spowolnieniu oddychania i rozluźnianiu różnych grup mięśni.

Nasi rekonwalescenci poddają się harmonizującemu działaniu fali dźwiękowej, która usuwa zmęczenie, regeneruje oraz odświeża ciało i umysł. Wytwarzane są silnie rezonujące dźwięki, które spowalniają przepływ fal mózgowych. W ten sposób redukują oni swój stres, uwalniają się od lęków i przywracają naturalną równowagę psychofizyczną.

 

Biorąc udział w sesji leżymy na materacach w wygodnych pozycjach. Można to porównać z bardzo przyjemnym masażem. Podczas niego uwalnia się sporo endorfin. Czujemy się potem świetnie! Poprzez świadomy naturalny oddech i poczucie doznań w ciele następuje wewnętrzna integracja. Energia, która do tej pory była używana na blokowaniu różnego rodzaju treści psychicznych, uwalnia się, dzięki temu uczestnicy odczuwają po koncercie jasność umysłu, poczucie i odprężenia.

 

Dźwięk gongu oraz mis synchronizuje półkule mózgowe oraz wprowadza w stan alfa, czyli stan głębokiej relaksacji, dzięki czemu pomaga pozbyć się napięć mięśniowych. Wycofanie zmysłów i głęboki relaks likwidują negatywne skutki stresu, umożliwiając uruchomienie naturalnych procesów regulacji, regeneracji oraz oczyszczania organizmu.

Skontaktuj się z nami

Jeśli trudno Ci zadzwonić, to zostaw swoje dane, a nasz terapeuta wkrótce oddzwoni i razem z Tobą przejdziemy przez prosty proces rezerwacji miejsca w ośrodku terapii uzależnień Krajna.

    Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.