Terapia uzależnień behawioralnych

Terapia uzależnień behawioralnych

Uzależnienia behawioralne to nic innego jak uzależnienia od konkretnych zachowań. Są to rozmaite nałogi związane z wykonywaniem danej czynności (gry komputerowe, hazard, zakupy). Istotą tego uzależnienia jest poszukiwanie ekscytacji, przyjemności, ukojenia i sposobu radzenia sobie z problemami w wykonywaniu danej czynności.

W Centrum Terapii Uzależnień Krajna pomagamy osobom uzależnionym od:

 • gier hazardowych (więcej informacji tutaj)
 • pracy,
 • zakupów,
 • nałogowego korzystania z technologii (np. telefon, komputer)
Pracoholik

Jakie są objawy uzależnień behawioralnych?

Często społecznie bagatelizowane i nie traktowane jako uzależnienia, nadal są diagnozowane jako choroba. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że ciężko jest dostrzec jej objawy mylone z naturalnym zachowaniem. Jednak, jak każde uzależnienie, potrafi wyniszczać życie uzależnionego.

Podstawowymi kategoriami diagnozy tego typu uzależnienia są:

 • poczucie przymusu i silne pragnienie wykonywania danej czynności,
 • brak kontroli nad zachowaniem,
 • fizyczne objawy związane z zaprzestaniem wykonywania czynności,
 • nasilanie się zachowania w celu osiągnięcia satysfakcji,
 • kontynuowania zachowania mimo jego negatywnego wpływu na życie osoby uzależnionej i jej otoczenie.

Centrum terapii uzależnień behawioralnych

Podobnie jak w przypadku pozostałych uzależnień, w tym przypadku również kluczowa jest motywacja wewnętrzna osoby uzależnionej oraz jej silna wola.

Celem terapii jest wygaszenie nałogowych i destrukcyjnych zachowań oraz nauka radzenia sobie z problemami w zdrowy sposób wolny od nałogu. Nadrzędnym celem jest analizowanie sytuacji i zachowań, które sprzyjają pojawianiu się danego zachowania. Przy zaangażowaniu osoby poddającej się terapii, można prowadzić życie wolne od nałogowych zachowań.

Terapia pracoholizmu

Każdy zasługuje na spełnione i szczęśliwe życie wolne od nałogów własnych i swoich bliskich. Skontaktuj się z nami, a będziemy Cię wspierać i towarzyszyć Ci w procesie zdrowienia.

Zadzwoń

Skontaktuj się z nami

Jeśli trudno Ci zadzwonić, to zostaw swoje dane, a nasz terapeuta wkrótce oddzwoni i razem z Tobą przejdziemy przez prosty proces rezerwacji miejsca w ośrodku terapii uzależnień Krajna.

  Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.