Alicja Potorska

Alicja Potorska

Specjalista Psychoterapii Uzależnień

Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą w obszarach: zaburzeń nastroju (depresja), zaburzeń emocji, zaburzeń adaptacyjnych (współuzależnienie),kryzysów życiowych: rozwód, rozstanie, trudność w relacjach, silny stres, rozważanie zmiany życiowej, kryzysów rozwojowych młodzieży, silnego stresu, zaburzeń emocji i nastroju oraz zachowań problemowych, w tym korzystania z nowych technologii.

Interesuje się motocyklami, lubi wędrówki po górach i biega.

Alicja Potorska w swojej pracy wykorzystuje metodę dialogu motywującego z elementami terapii poznawczo-behawioralnej.

DIalog motywujący to rozmowa, która służy umocnieniu motywacji pacjenta i zobowiązania do zmiany. To wspólne poszukiwanie powodów do zmiany w atmosferze akceptacji i współczucia.

Wykształcenie i doświadczenie:

  • Specjalistka Psychoterapii Uzależnień w procesie certyfikacji, a także Terapeuta Dialogu Motywującego przed certyfikacją.
  • Studia doktoranckie – Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
  • Asystent badawczo-dydaktyczny w Katedrze Pedagogiki Opiekuńczej oraz Profilaktyki Społecznej UKW
  • Specjalista psychoterapii uzależnień w Poradni Profilaktyki i Pomocy Rodzinie Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy.
  • Realizatorka warsztatów profilaktycznych dla młodzieży oraz warsztatów psychoedukacyjnych autorstwa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
  • Autorka artykułów naukowych oraz współautorka monografii poświęconych tematyce diagnostyki i profilaktyki problemów w rozwoju psychospołecznym dzieci i młodzieży.

Opinie:

Chcesz zacząć terapię i uwolnić się od uzależnienia? Zobacz, jak zacząć.

Skontaktuj się z nami

Jeśli trudno Ci zadzwonić, to zostaw swoje dane, a nasz terapeuta wkrótce oddzwoni i razem z Tobą przejdziemy przez prosty proces rezerwacji miejsca w ośrodku terapii uzależnień Krajna.

    Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.