Sesje relaksacyjne

Sesje relaksacyjne ,,Kąpiele w dźwiękach mis tybetańskich i gongów”

Kąpiele w dźwiękach mis tybetańskich i gongów wyciszają umysł, łagodzą napięcia nerwowe, zwiększają świadomość siebie. Osoby biorące udział w sesji leżą na materacach w wygodnych pozycjach. Poddają się harmonizującemu działaniu fali dźwiękowej, która usuwa zmęczenie, regeneruje oraz odświeża ciało i umysł. Wytwarza on silnie rezonujące dźwięki, które wpływają na ciało, umysł i duszę. Spowalniają one przepływ fal mózgowych. W ten sposób redukują stres, uwalniają od lęków i przywracają naturalną równowagę psychofizyczną.

Dźwięk gongu oraz mis synchronizuje półkule mózgowe oraz wprowadza w stan alfa, czyli stan głębokiej relaksacji, dzięki czemu pomaga pozbyć się napięć mięśniowych. Wycofanie zmysłów i głęboki relaks likwidują negatywne skutki stresu, umożliwiając uruchomienie naturalnych procesów regulacji, regeneracji oraz oczyszczania organizmu.

Sesje relaksacyjne
Sesje relaksacyjne

Dźwięki gongu powodują mikro drgania naszego ciała na poziomie komórkowym. Można to porównać z bardzo przyjemnym masażem. Podczas niego uwalnia się sporo endorfin. Czujemy się potem świetnie! Poprzez świadomy naturalny oddech i poczucie doznań w ciele następuje wewnętrzna integracja. Energia, która do tej pory była używana na blokowaniu różnego rodzaju treści psychicznych, uwalnia się,  dzięki temu uczestnicy odczuwają po koncercie jasność umysłu, poczucie i odprężenia.

Seans z misami i gongami to inaczej głęboki masaż wewnątrzkomórkowy. Gongi i misy emanują bardzo szerokim spektrum wibracji, które przenikając ciało, rezonują z każdą komórką według jej własnej częstotliwości drgań. Dźwięki choć bardzo subtelne i delikatne, są potężnym narzędziem. Fale energii, które przepływają przez ciało, oczyszczają je z bloków energetycznych, uruchamiając procesy zdrowienia i regeneracji na bardzo głębokich molekularnych poziomach. Przywrócone zostaje poczucie pierwotnego bezpieczeństwa, spokoju i harmonii.

Kąpiele w dźwiękach mis tybetańskich i gongów w naszym Ośrodku to niepowtarzalna okazja, aby doświadczyć dobroczynnego działania dźwięków. Ich niskie, wibrujące tony wprowadzają w niezwykle głęboki relaks. To doskonała okazja do odpoczynku, odprężenia, oczyszczenia z toksyn, wzmocnienia i regeneracji.

Sesje relaksacyjne z jogą

Joga na macie w Ośrodku bazuje na klasycznej Hatha Jodze z elementami Yin Yogi, Yogi Nidry oraz elementami Vinyasy. W trakcie spotkań pracujemy nad płynnością ruchu, jego synchronizacją z oddechem, nad harmonią ciała, umysłu i duszy. Praktykujemy tak, by odpowiednio rozciągnąć, uelastycznić i wzmocnić nasze ciało. Poprzez dostosowaną do indywidualnych możliwości aktywność fizyczną staramy się wyciszyć zabiegany umysł. Ten system ćwiczeniowy doskonali naszą wytrzymałość, reguluje oddech, umożliwia szersze poznanie siebie.

Joga wprowadza uważność, która jest niezwykle cenną kompetencją w procesie wychodzenia z uzależnienia, pozwalającą zmieniać nawykowe reakcje. Ta praktyka buduje również pewność siebie i odczuwanie wdzięczności w sercu. Wprowadza stabilność i harmonię do naszego życia. Zajęcia prowadzone są  z instruktarzem, w rytmie wyznaczanym przez nasz oddech, przy delikatnej muzyce w tle, w świetle lampionów.

Sesje relaksacyjne

logo centrum terapi krajna„Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Kapost sp. z o.o. Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie – zgodnie z zasadą, która mówi, że przetwarzanie danych osobowych jest zgodne  z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy bądź przed jej zawarciem. Więcej Polityka Prywatności

Newsletter

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze artykuły i informacje o nowościach

O Nas

 

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.


Polityka prywatności

Kontakt

Centrum Terapii KRAJNA
ul Tadeusza Kościuszki 22b
89-400 Sępólno Krajeńskie

e - mail: info@centrumkrajna.pl

Wpisany do rejestru podmiotów leczniczych pod numerem: 000000240839

Ośrodek KRAJNA

ul. Leśna 1
89-400 Sępólno Krajeńskie

Centrum Krajna - nr tel

Kalkulator