Prywatny ośrodek leczenia uzależnień kujawsko-pomorskie

Centrum Krajna to prywatny ośrodek leczenia uzależnień, zlokalizowany w Sępólnie Krajeńskim. Prowadzimy kompleksową terapię leczenia alkoholizmu, narkomanii, lekomanii, zajmujemy się również terapią zaburzeń lękowych, behawioralnych, adaptacyjnych i emocjonalnych.

Szukasz ośrodka leczenia uzależnień w województwie kujawsko-pomorskim? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Ośrodek terapii uzależnień na terenie województwa kujawsko-pomorskiego – zakres działań

Jesteśmy wykwalifikowanym zespołem terapeutów i lekarzy, chcącym nieść pomoc wszystkim Pacjentom borykającym się z uzależnieniami i wszelkimi innymi problemami natury psychicznej. By jeszcze skuteczniej realizować naszą misję stworzyliśmy Ośrodek Terapii Uzależnień Krajna, położony w malowniczym sercu Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, nad jeziorem, w otoczeniu lasu. Możliwość kontaktu z naturą, komfortowe warunki i indywidualne podejście do potrzeb każdego Pacjenta przekładają się na wysoką skuteczność naszych programów terapeutycznych.

Poznaj naszą ofertę terapii uzależnień!

Leczenie alkoholizmu

W naszym zamkniętym ośrodku leczenia alkoholizmu prowadzimy 4-8 tygodniowe terapie leczenia uzależnienia od alkoholu. To wieloaspektowe programy, podczas których Pacjencji przechodzą proces leczenia alkoholizmu oraz poznają i uczą się wprowadzać w życie nawyki i zachowania, które utrwalą ich powrót do zdrowia. Nasz prywatny ośrodek terapii uzależnień gwarantuje pełną anonimowość i kompleksowe wsparcie w dążeniu do trzeźwości.

Leczenie narkomanii

Krajna to również ośrodek leczenia narkomanii, wyróżniający się doświadczoną kadrą i indywidualnymi planami leczenia. Wychodzenie z narkomanii jest długotrwałym i skomplikowanym procesem, którego skuteczność w dużej mierze zależy od zaangażowania chorego. Pierwszym etapem leczenia jest detoksykacja, a kolejnym – terapia pod okiem specjalistów.

Leczenie lekomanii

Nasza poradnia terapii uzależnień oferuje również leczenie lekomanii. Pierwszym etapem naszych działań jest detoks, a następnie Pacjent odbywa terapię indywidualną, pomagającą choremu radzić sobie z uzależnieniem.

Detoksykacja

Długotrwałe zażywanie alkoholu, narkotyków bądź leków wywołuje efekt przyzwyczajenia organizmu do danej substancji – w takiej sytuacji konieczna jest detoksykacja. Oferujemy detoksykację w 3 wariantach – podstawowym (14 dni), pełnym (28 dni) i pogłębionym (42 dni).

Leczenie zaburzeń lękowych

Prowadzimy kompleksową terapię zaburzeń lękowych – fobii społecznej, zespołu lęku uogólnionego, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, zespołu stresu pourazowego (PTSD). Indywidualnie dostosowujemy terapię do rodzaju zaburzeń lękowych, ucząc chorych przełamywać wzorce zachowań, przyczyniające się do stanów lękowych.

Terapia zaburzeń adaptacyjnych

W Centrum Krajna prowadzimy również terapię zaburzeń adaptacyjnych, wywołanych przez silnie stresujące sytuacje życiowe. Zapewniamy wsparcie psychologiczne i psychoterapię, której celem jest przepracowanie trudnej sytuacji i zmianę sposobu przeżywania i radzenia sobie z nią.

Terapia zaburzeń behawioralnych

Naszą ofertę terapii uzależnień uzupełnia leczenie uzależnień behawioralnych – od gier hazardowych, pracy, zakupów, telefonu i innych technologii. Główną metodyką leczenia jest terapia poznawczo-behawioralna i dialog motywujący.

Terapia zaburzeń emocjonalnych

W Centrum Krajna prowadzimy również terapię zaburzeń emocjonalnych, opartą na psychoterapii. Stosowana przez nas metodyka umożliwia Pacjentom zauważenie przyczyn zaburzeń, pomaga zrozumieć dysfunkcję oraz zmienić sposób zachowania w sytuacjach stresowych bądź budzących lęk.

Prywatna poradnia terapii uzależnień – programy terapii i formy leczenia

Nasza terapia uzależnień w województwie kujawsko-pomorskim realizowana jest w trzech programach:

 • podstawowym krótkim, trwającym 2 tygodnie,
 • podstawowym zalecanym, trwającym 4 tygodnie,
 • pogłębionym stabilizacyjnym, trwającym od 6 do 8 tygodni.

W Centrum Terapii Krajna wykorzystujemy takie formy leczenia uzależnień jak m.in.:

 • psychoterapia grupowa,
 • psychoterapia indywidualna,
 • dialog motywujący,
 • treningi zachowań i umiejętności,
 • zajęcia sportowe,
 • muzykoterapia,
 • psychoedukacja,
 • medytacja,
 • integracja sensoryczna.

Chcesz skorzystać z terapii uzależnień prowadzonej przez profesjonalistów w województwie kujawsko-pomorskim? Zapraszamy do Centrum Terapii Krajna w Sępólnie Krajeńskim! Nasza oferta skierowana jest do Pacjentów z terenu całego województwa – w tym takich miast jak Toruń czy Bydgoszcz – jak i do osób z całej Polski. Skorzystaj z wyjątkowej terapii w otoczeniu natury – skontaktuj się z nami już dziś i umów termin leczenia!

logo centrum terapi krajna„Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Kapost sp. z o.o. Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie – zgodnie z zasadą, która mówi, że przetwarzanie danych osobowych jest zgodne  z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy bądź przed jej zawarciem. Więcej Polityka Prywatności

Newsletter

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze artykuły i informacje o nowościach

O Nas

 

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.


Polityka prywatności

Kontakt

Centrum Terapii KRAJNA
ul Tadeusza Kościuszki 22b
89-400 Sępólno Krajeńskie

e - mail: info@centrumkrajna.pl

Wpisany do rejestru podmiotów leczniczych pod numerem: 000000240839

Ośrodek KRAJNA

ul. Leśna 1
89-400 Sępólno Krajeńskie

Centrum Krajna - nr tel

Kalkulator