Ośrodek Leczenia Uzależnień Behawioralnych

Czym są uzależnienia behawioralne?

Uzależnienia behawioralne inaczej uzależnienia od czynności. U osoby uzależnionej występuje silne pragnienie wykonania danej czynności. Następuje utrata kontroli, pojawiają się objawy zespołu abstynencyjnego w postaci różnych dolegliwości i niepokoju oraz przymusowe pragnienie kontynuowania aktywności pomimo jej negatywnego wpływu na funkcjonowanie. Wśród uzależnień behawioralnych można wymienić uzależnienie od: gier hazardowych, komputerowych, Internetu, jedzenia, pracy czy zakupów. Niestety krąg takich zachowań ciągle się poszerza.

W Ośrodku Terapii Uzależnień Krajna zajmujemy się leczeniem między innymi uzależnień od:
 • Gier hazardowych,
 • Pracy,
 • Zakupów,
 • Telefonu lub innych technologii,
Leczenie uzależnień behawioralnych
Jakie są objawy uzależnień hazardu?
 • Pojawia się agresja i zdenerwowanie, kiedy nie możesz grać.
 • Samo granie wywołuje fale silnych emocji.
 • W trakcie gry występuje pobudzenie i euforia.
 • Twoje myśli skierowane wokół grania.
 • Podczas wygranej ogarnia Cię satysfakcja i błogostan.
 • Ignorujesz zagrożenia związane z hazardem.
 • Masz problemy ze zmęczeniem, skupieniem i logicznym myśleniem podczas gry.
 • Nie mają dla Ciebie znaczenia straty finansowe.
 • Ważniejsze dla Ciebie jest granie niż spotkania towarzyskie lub obowiązki.

Ośrodek Leczenia Uzależnień od Hazardu

Leczenie uzależnienia od hazardu jest tak samo wymagające, jak każda inna terapia leczenia uzależnień. W leczeniu tej choroby stosuje się takie same metody jak w przypadku innych uzależnień. Może być to między innymi terapia indywidualna i grupowa lub rozmowy z psychologiem. W przypadku zaawansowanego nałogu jedynym rozwiązaniem może być prywatny, zamknięty ośrodek terapeutyczny, taki jak nasze Centrum Terapii Krajna. Pamiętajmy, że im wcześniej osoba uzależniona otrzyma pomoc, tym większe są szanse na zatrzymanie uzależnienia, wyjście z nałogu i nowe, zdrowe życie.

Ośrodek Leczenia Uzależnień Behawioralnych

Leczenie uzależnień behawioralnych zależy w głównej mierze od woli oraz motywacji osoby uzależnionej. Podczas leczenia stosuje się przede wszystkim terapię poznawczo-behawioralną oraz dialog motywujący. Celem jest analiza działań lub sytuacji, które sprzyjają podejmowaniu danego zachowania. Następnie należy zmienić szkodliwe nawyki oraz nauczyć się nowych i skutecznych metod radzenia sobie z problemami i emocjami. Terapia uzależnień behawioralnych to długi i trudny proces, dlatego nie oczekuj od siebie, że sam poradzisz sobie z problemem. Ośrodek Leczenia Uzależnień Behawioralnych – Centrum Terapii Krajna oferuje profesjonalną pomoc.

Leczenie uzależnień behawioralnych - Centrum Krajna

W naszym ośrodku Pacjenci poddani indywidualnemu programowi terapii skutecznie wracają do zdrowia, przy zachowaniu pełnej anonimowości. Zawalcz o siebie i odwiedź Ośrodek Leczenia Zaburzeń Behawioralnych – Centrum Terapii Krajna.

logo centrum terapi krajna„Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Kapost sp. z o.o. Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie – zgodnie z zasadą, która mówi, że przetwarzanie danych osobowych jest zgodne  z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy bądź przed jej zawarciem. Więcej Polityka Prywatności

Newsletter

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze artykuły i informacje o nowościach

O Nas

 

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.


Polityka prywatności

Kontakt

Centrum Terapii KRAJNA
ul Tadeusza Kościuszki 22b
89-400 Sępólno Krajeńskie

e - mail: info@centrumkrajna.pl

Wpisany do rejestru podmiotów leczniczych pod numerem: 000000240839

Ośrodek KRAJNA

ul. Leśna 1
89-400 Sępólno Krajeńskie

Centrum Krajna - nr tel

Kalkulator