Ośrodek Leczenia Lekomanii

Czym jest lekomania?

Lekomania jest powszechnie znana jako uzależnienie od leków, które wywołuje wysokie i często zagrażające zdrowiu psychicznemu stany. Dlatego tak ważne jest by nie bagatelizować problemu i szybko poddać się leczeniu lekomanii. Są one porównywalne do stanów odurzenia narkotykowego. Polega ona na ciągłym i niekontrolowanym przymusie zażywania środków farmaceutycznych. Uzależniony przeważnie nie jest w stanie kontrolować swoich stanów emocjonalnych. Często wpada w złość, smutek, a nawet agresję. Lekomania jest niezwykle niebezpiecznym schorzeniem, ponieważ może prowadzić do nieodwracalnych, poważnych zmian w organizmie, a nawet śmierci.

Jakie są przyczyny lekomanii?

Tak jak w przypadku każdego uzależnienia od używek nie istnieje jedna i konkretna przyczyna. Jednakże przy lekomanii możemy określić pewne czynniki predysponujące do rozwinięcia się uzależnienia. Dotyczy ono głównie dorosłych i młodzieży przed 20 rokiem życia, szczególnie osób zmagających się z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi, napięciem itp.
Warto podkreślić również wpływ łatwej dostępności leków oraz ich wszechobecności w kampaniach reklamowych koncernów farmaceutycznych.

Leczenie lekomanii
Jakie są objawy lekomanii?
  • Silny, niekontrolowany przymus zażywania leku (zwłaszcza po ustąpieniu objawów choroby),
  • Potrzeba przyjmowania coraz większej ilości leku w celu uzyskania oczekiwanego efektu,
  • Zmiany nastroju i osobowości,
  • Nadmierna koncentracja na zdobyciu leku, ciągłe wizyty u lekarza w celu zapewnienia sobie recepty.

Poznaj skutki lekomanii

Długotrwałe przyjmowanie leków może być tragiczne w skutkach. Przede wszystkim może prowadzić do uzależnienia psychicznego i fizycznego, a osoba uzależniona może doświadczyć objawów zespołu abstynencyjnego. Odstawienie leków charakteryzuje się złym samopoczuciem, nerwowością, drażliwością, niepokojem, lękiem, zaburzeniami snu oraz bólem głowy, nudnościami czy osłabieniem pamięci i koncentracji.  Jeżeli czujesz, że zmagasz się z takim problemem lub ktoś z Twoich najbliższych, nie marnuj więcej czasu i skontaktuj się z naszym ośrodkiem Krajna.

Ośrodek Leczenia Lekomanii

Ośrodek Leczenia Lekomanii – Centrum Terapii Krajna to miejsce, gdzie zawsze otrzymasz profesjonalną pomoc. W przypadku uzależnienia od leków nie wskazana jest farmakoterapia, ze względu na zawarte w tych lekach substancje mogące zwiększać poziom potrzeby zażycia leku. Leczenie lekomanii najlepiej jest rozpocząć od detoksu przeprowadzonego pod opieką specjalistów. Następnie ważna jest terapia indywidualna, w trakcie której, chory nabędzie umiejętności radzenia sobie z uzależnieniem. Ważną rolę odgrywa również możliwość korzystania z wszelkiego rodzaju grup wsparcia oraz konsultacji psychologicznych.

Leczenie lekomanii - Terapia

W naszym ośrodku Pacjenci poddani indywidualnemu programowi terapii skutecznie wracają do zdrowia, przy zachowaniu pełnej anonimowości. Zawalcz o siebie i odwiedź Ośrodek Leczenia Lekomanii – Centrum Terapii Krajna.

logo centrum terapi krajna„Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Kapost sp. z o.o. Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie – zgodnie z zasadą, która mówi, że przetwarzanie danych osobowych jest zgodne  z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy bądź przed jej zawarciem. Więcej Polityka Prywatności

Newsletter

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze artykuły i informacje o nowościach

O Nas

 

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.


Polityka prywatności

Kontakt

Centrum Terapii KRAJNA
ul Tadeusza Kościuszki 22b
89-400 Sępólno Krajeńskie

e - mail: info@centrumkrajna.pl

Wpisany do rejestru podmiotów leczniczych pod numerem: 000000240839

Ośrodek KRAJNA

ul. Leśna 1
89-400 Sępólno Krajeńskie

Centrum Krajna - nr tel

Kalkulator