Ośrodek Leczenia Narkomanii

Czym jest narkomania?

Narkomania znana jest jako uzależnienie od narkotyków, czyli substancji wpływających na czynności mózgu. Dowiedz się w jaki sposób Ośrodek Leczenia Narkomanii – Centrum Krajna pomoże Ci wyjść z nałogu. Ta choroba charakteryzuje się tak zwanym ,,głodem narkotycznym’’, czyli fizycznym cierpieniem spowodowanym odstawieniem substancji, przeważnie prowadzącym do sytuacji, w której osoba uzależniona musi zdobyć narkotyk za wszelką cenę.

Jakie są przyczyny narkomanii?

Istnieje wiele, różnorodnych powodów dla których ludzie sięgają po narkotyki i inne substancje psychoaktywne. Wśród młodzieży, głównym powodem jest próba zaimponowania rówieśnikom, ciekawość, a także presja otoczenia. W przypadku osób dorosłych głównymi motywami może być: chęć ucieczki od problemów związanych z obowiązkami zawodowymi lub problemami w życiu prywatnym. Przyczyn narkomanii doszukuje się także w ułatwionym dostępie do środków odurzających.  Uzależnienie od narkotyków, to choroba która dotyka nie tylko ciało, ale i duszę. Skutki zażywania mogą skończyć się nawet śmiercią osoby uzależnionej, jeśli
w porę nie otrzyma odpowiedniego wsparcia i nie podda się terapii.

Leczenie narkomanii - Centrum Krajny
Jakie są objawy narkomanii?
  • Pogorszenie stanu psychicznego
  • Znaczne pogorszenie stanu zdrowia
  • Zaburzenia czynności ruchowych i problemy fizyczne
  • Zmiany w wyglądzie i zachowaniu
  • Mogą wystąpić paranoje narkotyczne
  • Pogorszenie stanu zdrowia
  • Wahania dobowe nastroju
  • Charakterystyczny zapach wydychanego powietrza, włosów, ubrania

Poznaj skutki narkomanii

Efekty zażywania narkotyków są bardzo groźne dla naszego zdrowia. Niesie ono negatywne konsekwencje, nie tylko dla naszego zdrowia fizycznego, ale i psychicznego. Głównym i bardzo powszechnym zagrożeniem są zaburzenia akcji serca, czy choroby układu oddechowego. Nie można zapomnieć, że osoby uzależnione od narkotyków są dużo bardziej narażone na zarażenie wirusem HIV czy WZW typu C. Narkotyki zmieniają ludzi. Uzależnieni tracą zdolności do samodzielnego funkcjonowania. Weź sprawy w swoje ręce i skontaktuj się z nami, nasz ośrodek skutecznie pomaga osobom uzależnionym od narkotyków.

Ośrodek Leczenia Narkomanii

Leczenie narkomanii jest skomplikowanym i długim procesem, który w znacznej mierze uzależniony jest od zaangażowania chorego, który pragnie wyjść z nałogu. Pierwszym etapem jest detoksykacja organizmu, która ma na celu usunięcie wszystkich środków psychoaktywnych oraz powstałych zanieczyszczeń. Detoksykacja pomaga także na uzupełnienie elektrolitów w organizmie, a także pomóc zwalczyć zespół objawów odstawiennych. Następnie –  uzależniony udaje się na terapię, którą odbywa pod czujnym okiem terapeutów.

Leczenie narkomanii

W naszym ośrodku Pacjenci poddani indywidualnemu programowi terapii skutecznie wracają do zdrowia, przy zachowaniu pełnej anonimowości. Zawalcz o siebie i odwiedź Ośrodek Leczenia Narkomanii – Centrum Terapii Krajna.

logo centrum terapi krajna„Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Kapost sp. z o.o. Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie – zgodnie z zasadą, która mówi, że przetwarzanie danych osobowych jest zgodne  z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy bądź przed jej zawarciem. Więcej Polityka Prywatności

Newsletter

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze artykuły i informacje o nowościach

O Nas

 

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.


Polityka prywatności

Kontakt

Centrum Terapii KRAJNA
ul Tadeusza Kościuszki 22b
89-400 Sępólno Krajeńskie

e - mail: info@centrumkrajna.pl

Wpisany do rejestru podmiotów leczniczych pod numerem: 000000240839

Ośrodek KRAJNA

ul. Leśna 1
89-400 Sępólno Krajeńskie

Centrum Krajna - nr tel

Kalkulator