Arteterapia

Arteterapia w Centrum Terapii Krajna jest prowadzona przez naszego specjalistę Marka Pietrasa. Nasz ośrodek znajduje się w pięknym otoczeniu lasu i jeziora, więc prowadzenia zajęć z arteterapii jest wręcz wskazane. Na plaży nasi Pacjenci budują niesamowite rzeźby, dzięki czemu nie tylko rozwijają się, uczestniczą w terapii, ale i głęboko się relaksują.

Czym jest arteterapia?

Arteterapia, inaczej określana jako arteterapia, to tak zwana terapia przez sztukę. Jest to rodzaj psychoterapii wykorzystujące różne dziedziny artystyczne. To, że sztuka niezmiernie pozytywnie wypływa na psychikę człowieka, jest powszechnie znanym faktem. Arteterapię stosowali już pod koniec XIX w. dwaj francuscy psychiatrzy A. A. Tardieu i M. Simon.

Natomiast pewien austriacki lekarz postulował doniosłą rolę twórczości artystycznej w badaniu treści nieświadomości. Działania artystyczne są sposobem na wyrażenie siebie, wie o tym każda osoba, która odczuwa silną potrzebę by tworzyć. Osoby z problemami natury emocjonalnej, psychologicznej, często dopiero przez sztukę są w stanie się otworzyć i zajrzeć w siebie. Jest to bezcenne, bo tylko wtedy terapeuta może im pomóc. Jednakże należy pamiętać, że w arteterapii nie trzeba mieć żadnych uzdolnień w kierunku artystycznym, czy być nad wyraz kreatywnym. Większe znaczenie przypisuje się samemu procesowi tworzenia oraz jego wpływowi na samopoczucie psychiczne i fizyczne osoby, która jest poddawana takiej terapii.

Do kogo kierowana jest arteterapia?

Arteterapia jest skuteczna zwłaszcza w wielu przypadkach. Między innymi dla osób mających kłopoty z komunikacją werbalną, zmagających się depresją, nerwicami, zaburzeniami lękowymi, leczących uzależnienia lub u ludzi, którzy po jakiejś traumie starają się powrócić do normalnego funkcjonowania.

Arteterapia Sępólno Krajeńskie
Arteterapia W Centrum Terapii Krajna
Ośrodek Leczenia Uzależnień Krajna   Arteterapia
Centrum Terapii Krajna   Arteterapia
20210802 202138
20210802 202146

logo centrum terapi krajna„Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Kapost sp. z o.o. Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie – zgodnie z zasadą, która mówi, że przetwarzanie danych osobowych jest zgodne  z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy bądź przed jej zawarciem. Więcej Polityka Prywatności

Newsletter

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze artykuły i informacje o nowościach

O Nas

 

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.


Polityka prywatności

Kontakt

Centrum Terapii KRAJNA
ul Tadeusza Kościuszki 22b
89-400 Sępólno Krajeńskie

e - mail: info@centrumkrajna.pl

Wpisany do rejestru podmiotów leczniczych pod numerem: 000000240839

Ośrodek KRAJNA

ul. Leśna 1
89-400 Sępólno Krajeńskie

Centrum Krajna - nr tel

Kalkulator