RELACJE Z WYDARZEŃ W KRAJNA

W Centrum Terapii Krajna prowadzone są zajęcia z arteterapii przez naszego specjalistę Marka Pietrasa. Nasz ośrodek znajduje się w pięknym otoczeniu lasu i jeziora, więc prowadzenia zajęć z arteterapii jest wręcz wskazane. Na plaży nasi Pacjenci budują niesamowite rzeźby, dzięki czemu nie tylko rozwijają się, uczestniczą w terapii, ale i głęboko się relaksują.

Czym jest arteterapia?

Arteterapia, inaczej określana jako artterapia, to tak zwana terapia przez sztukę. Jest to rodzaj psychoterapii, która wykorzystuje różne dziedziny artystyczne. To, że sztuka niezmiernie pozytywnie wypływa na psychikę człowieka, jest powszechnie znanym faktem. Arteterapię stosowali już pod koniec XIX w. dwaj francuscy psychiatrzy A. A. Tardieu i M. Simon.

Natomiast pewien austriacki lekarz postulował doniosłą rolę twórczości artystycznej w badaniu treści nieświadomości. Działania artystyczne są sposobem na wyrażenie siebie, wie o tym każda osoba, która odczuwa silną potrzebę by tworzyć. Osoby z problemami natury emocjonalnej, psychologicznej, często dopiero przez sztukę są w stanie się otworzyć i zajrzeć w siebie. Jest to bezcenne, bo tylko wtedy terapeuta może im pomóc. Jednakże należy pamiętać, że w arteterapii nie trzeba mieć żadnych uzdolnień w kierunku artystycznym, czy być nad wyraz kreatywnym. Większe znaczenie przypisuje się samemu procesowi tworzenia oraz jego wpływowi na samopoczucie psychiczne i fizyczne osoby, która jest poddawana takiej terapii.

Do kogo kierowana jest arteterapia?

Arteterapia jest skuteczna zwłaszcza w przypadku osób mających kłopoty z komunikacją werbalną, zmagających się depresją, nerwicami, zaburzeniami lękowymi, leczących uzależnienia lub u ludzi, którzy po jakiejś traumie starają się powrócić do normalnego funkcjonowania.

SZYBKI KONTAKT

Jeszcze nie jest za późno..

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o siebie lub o swoich bliskich.
Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy jak najszybciej

  • tel. 52 389 41 00
  • kom. 531 432 011
  • info@centrumkrajna.pl

O firmie

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.

Dane Firmy

Centrum Terapii Krajna Sp. z o o., ul. Leśna 1 89-400
Sępólno Krajeńskie