Ośrodek Leczenia Zaburzeń Nastroju - Depresja

Czym jest depresja?

Obecnie depresja zajmuje czwarte miejsce na liście najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. U osób chorujących na depresję występuje nasilony i długotrwały, głęboki smutek. Nie da się go zmodyfikować poprzez czynniki zewnętrzne. Depresja jest grupą różnych zaburzeń o podobnych objawach, zarówno psychicznych, jak i fizycznych. Zaburzenia nastroju mają silny wpływ na życie codzienne oraz funkcjonowanie w pracy oraz w rodzinie, dlatego też ważne jest, aby znać zaufany ośrodek leczenia zaburzeń nastroju, w którym możliwy będzie powrót do zdrowia.

Jakie są przyczyny depresji?

Należy pamiętać, że pierwotne przyczyny depresji są w przeważającej mierze biologiczne, ale często też uwarunkowane genetycznie – nie cywilizacyjnie. Mimo, że stres, ciągła presja czasu i przepracowanie mogą zdecydowanie się do niej przyczynić. Zaburzenie to może dotknąć każdego, niezależnie od wieku oraz wykształcenia. Wystąpienie objawów depresji ma związek z indywidualną podatnością i możliwościami psychicznymi danej osoby.

Leczenie zaburzeń nastroju
Jakie są objawy depresji?
 • Obniżony i obojętny nastrój,
 • Smutek, lęk, płacz i niemożność odczuwania przyjemności, izolacja,
 • Zaburzenia pamięci i koncentracji,
 • Obniżona samoocena,
 • Brak mobilizacji,
 • Zaburzenie rytmów dobowych,
 • Utrata apetytu, osłabienie i zmęczenie,
 • Myśli i próby samobójcze.

Jakie grupy charakteryzują się wysokim ryzkiem zachorowania?

 • Osoby młode, dojrzewające,
 • Kobiety w okresie okołoporodowym,
 • Osoby w wieku podeszłym,
 • Osoby, które w swoim życiu przebyły epizod depresyjny,
 • Narażeni na przewlekły stres życiowy.

Ośrodek Leczenia Zaburzeń Nastroju

Zaburzenia nastroju to problem, którego nie należy bagatelizować. Jeśli zaobserwujemy u siebie lub u kogoś z naszych bliskich objawy świadczące o możliwości wystąpienia stanów depresyjnych lub innych zaburzeń nastroju, należy reagować. Warto wiedzieć, że ośrodek jakim jest Centrum Terapii Krajna, to miejsce w którym bez problemu odnajdziemy pomoc. Specjaliści pomogą zdiagnozować problem oraz w trakcie terapii nauczą jak radzić sobie z tym zaburzeniem.

Leczenie zaburzeń nastroju

W naszym ośrodku Pacjenci poddani indywidualnemu programowi terapii skutecznie wracają do zdrowia, przy zachowaniu pełnej anonimowości. Zawalcz o siebie i odwiedź Ośrodek Leczenia Zaburzeń Nastroju – Centrum Terapii Krajna.

logo centrum terapi krajna„Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Kapost sp. z o.o. Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie – zgodnie z zasadą, która mówi, że przetwarzanie danych osobowych jest zgodne  z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy bądź przed jej zawarciem. Więcej Polityka Prywatności

Newsletter

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze artykuły i informacje o nowościach

O Nas

 

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.


Polityka prywatności

Kontakt

Centrum Terapii KRAJNA
ul Tadeusza Kościuszki 22b
89-400 Sępólno Krajeńskie

e - mail: info@centrumkrajna.pl

Wpisany do rejestru podmiotów leczniczych pod numerem: 000000240839

Ośrodek KRAJNA

ul. Leśna 1
89-400 Sępólno Krajeńskie

Centrum Krajna - nr tel

Kalkulator