Ośrodek Leczenia Zaburzeń Lękowych

Czym są zaburzenia lękowe?

Zaburzenia lękowe są grupą zaburzeń psychicznych, dla których charakterystyczne jest występowanie znacznego uczucia lęku, bądź strachu. Ujawniają się zazwyczaj bez konkretnego powodu, w sytuacjach które zazwyczaj go nie wywołują. Wówczas pojawiają się dolegliwości lękowe, które zazwyczaj odczuwamy w nadbrzuszu lub klatce piersiowej. Leczenie zaburzeń lękowych jest zwykle konieczne, ponieważ często mogą towarzyszyć im myśli samobójcze, które w przypadku lęku o dużym nasileniu, mogą doprowadzić nawet do próby odebrania sobie życia. Wato wówczas znaleźć dobry ośrodek leczenia zaburzeń lękowych.

Rodzaje zaburzeń lękowych

 • Fobia społeczna – Osoby cierpiące na fobię społeczną odczuwają silny lęk w obliczu bycia narażonym na jakiekolwiek sytuacje społeczne, w których pojawia się możliwość bycia ocenionym przez innych. Powodem tego lęku jest obawa przed potencjalną krytykę, zawstydzeniem lub upokorzeniem.
 • Zespół lęku uogólnionego – Zespół ten charakteryzuje nierealistyczny, przesadny lęk przed potencjalnym nieszczęściem. Nie towarzyszą mu jednak najczęściej żadne podstawy logiczne lub sytuacyjne, które mogłyby świadczyć o prawdopodobieństwie katastrofy.
 • Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne – Tym, co je charakteryzuje jest powtarzające się występowanie obsesji i kompulsji. Obsesje są to niechciane, intruzywne, nawracające myśli i obrazy. trudne do kontrolowania oraz wywołujące duży stres.
załamana kobieta
 • Zespół stresu pourazowego – Zespół stresu pourazowego występuje na skutek doświadczenie traumatycznego zdarzenia, takiego jak wojna czy wypadek komunikacyjny lub katastrofa ekologiczna. Symptomy PTSD mogą dotyczyć odczuwania ciągłego napięcia, trudności w odprężeniu się oraz dręczących koszmarów sennych. Równie często osoba cierpiąca na PTSD powracająca do negatywnych wspomnień traumatycznego wydarzenia.

   Nie zwlekaj dłużej i zacznij prowadzić normalne życie, bez wiecznego stresu i strachu. Rozpocznij leczenie zaburzeń lękowych w ośrodku leczenia uzależnień Krajna.

Jakie są objawy zaburzeń lękowych?
 • nadmierny i przedłużający się niepokój,
 • wewnętrzne napięcie i rozdrażnienie,
 • problem z uspokojeniem się,
 • trudności ze snem,
 • zaburzenia koncentracji uwagi,
 • występowanie licznych zniekształceń poznawczych, wzmacniających i podtrzymujących stany lękowe (wyolbrzymianie negatywnych aspektów wydarzeń, nadmierne uogólnianie, tworzenie czarnego scenariusza wydarzeń, selektywna uwaga),
 • objawy somatyczne i dolegliwości ze strony układu pokarmowego, układu oddechowego i układu krążenia(suchość w ustach, ucisk w gardle, bóle i zawroty głowy, zwiększona potliwość, kołatanie serca, szybki i płytki oddech, zaczerwienienie lub bladość skóry, nudności).

Poznaj skutki zaburzeń lękowych

Zaburzenia lękowe, które nie zostaną w porę zdiagnozowane mogą mieć poważne następstwa zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Ciągłe uczucie niepokoju i stres wpływają na ogólne samopoczucie człowieka i mogą doprowadzić do takich chorób jak depresja. Co więcej, osoby z zaburzeniami lękowymi często cierpią na bezsenność, problemy trawienne, bóle głowy, czy mięśni. Skutkiem tego rodzaju zaburzenia jest także izolacja społeczna, która może mieć wpływ na życie zarówno prywatne, jak zawodowe. W skrajnych przypadkach, zaburzenia lękowe mogą powodować myśli oraz próby samobójcze.

Weź sprawy w swoje ręce i skontaktuj się z nami.

Ośrodek Leczenia Zaburzeń Lękowych

Leczenie zaburzeń lękowych jest uzależnione od rodzaju występującego zaburzenia. Dla każdego z nich stosowane są inne sposoby leczenia. Aby było ono skuteczne nie wystarczy samo stosowanie leków zwanych popularnie antydepresantami. Ich zadaniem jest tylko łagodzenie występujących objawów. Aby leczenie przyniosło zamierzone efekty, należy udać się na terapię, która pomaga choremu poradzić sobie z chorobą i ją zrozumieć. Podczas terapii prowadzonej w ośrodku Krajna chory uczy się zmieniać wzorce zachowań, które przyczyniają się do stanów lękowych.

kobieta odczuwająca ulgę

W naszym ośrodku Pacjenci poddani indywidualnemu programowi terapii skutecznie wracają do zdrowia oraz zawsze zachowują pełną anonimowości. Zawalcz o siebie i odwiedź Ośrodek Leczenia Zaburzeń Lękowych – Centrum Terapii Krajna.

logo centrum terapi krajna„Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Kapost sp. z o.o. Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie – zgodnie z zasadą, która mówi, że przetwarzanie danych osobowych jest zgodne  z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy bądź przed jej zawarciem. Więcej Polityka Prywatności

Newsletter

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze artykuły i informacje o nowościach

O Nas

 

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.


Polityka prywatności

Kontakt

Centrum Terapii KRAJNA
ul Tadeusza Kościuszki 22b
89-400 Sępólno Krajeńskie

e - mail: info@centrumkrajna.pl

Wpisany do rejestru podmiotów leczniczych pod numerem: 000000240839

Ośrodek KRAJNA

ul. Leśna 1
89-400 Sępólno Krajeńskie

Centrum Krajna - nr tel

Kalkulator