Ośrodek Leczenia Zaburzeń Emocjonalnych

Czym są zaburzenia emocjonalne?

Zaburzenia emocjonalne to nieprawidłowa reakcja organizmu na bodźce zewnętrzne. Polegają na wahaniach nastroju oraz zakłóceniach myślenia oraz działania. Dotykają osób w różnym wieku – zarówno dorosłych, jak i dzieci. W przypadku osób dorosłych najczęstszą formą zaburzeń emocjonalnych jest choroba afektywna dwubiegunowa. Zaburzenie to polega na występowaniu zmiennych nastrojów – na przykład euforii, depresji i manii. Innym rodzajem zaburzeń emocjonalnych jest nerwica lękowa. Towarzyszą jej często objawy takie jak problemy ze strony układu pokarmowego, ataki paniki czy problemy z sercem. Dlatego warto przy takim rodzaju zaburzeń warto rozważyć  leczenie zaburzeń emocjonalnych z pomocą ośrodka terapii.

Jakie są przyczyny zaburzeń emocjonalnych?

Do przyczyn zaburzeń emocjonalnych najczęściej zalicza się czynniki biologiczne takie jak choroby układu nerwowego, wady rozwojowe mózgu czy choroby somatyczne. Czynnikami odpowiedzialnymi za tego rodzaju zaburzenia są również często nieprawidłowości funkcjonowania układu hormonalnego czy też nieprawidłowe działanie neuroprzekaźników.

Częstą przyczyną jest również nadużywanie substancji psychoaktywnych, które czynnie atakują nasz układ nerwowy.

W przypadku dzieci oraz młodzieży, czynnikami wpływającymi na wystąpienie zaburzeń emocjonalnych może być atmosfera w domu czy w szkole. Kłopoty w rodzinie, problemy ze strony rówieśników oraz trudności w nauce są czynnikami stresowymi, które mogą także wywoływać u dzieci traumę.

OSRODEK LECZENIA ZABURZEN EMOCJONALNYCH
Jakie są objawy zaburzeń emocjonalnych?
  • Nerwica lękowa,
  • Tiki nerwowe,
  • Wybuchowość,
  • Utrata lub wzmożenie apetytu,
  • Wzmożona lękliwość i nieśmiałość (u osób młodszych),
  • Nadpobudliwość,
  • Wystąpienie choroby afektywnej dwubiegunowej.
Jakie są skutki zaburzeń emocjonalnych?

Zaburzenia emocjonalne to problem, którego nie należy bagatelizować. Brak leczenia zaburzeń emocjonalnych może prowadzić nawet do nerwicowych reakcji organizmu. Są to te reakcje psychogenne, które osiągają nadmierne natężenie, ulegają utrwaleniu i uogólnieniu na inne sytuacje życiowe oraz powodują brak przystosowania. Zwykle dzieli się nerwice na wieloobjawowe oraz jednoobjawowe.
Najczęściej wyodrębnia się następujące odmiany nerwic jednoobjawowych z zaburzeniami:

  •  ruchowymi (np. tiki),
  •  mowy, czyli tzw. logonerwice (np. jąkanie);
  •  wegetatywno – somatycznymi (np. wymioty, zaburzenia oddychania, nerwowy kaszel, nie trzymanie moczu, brak łaknienia).

Ośrodek Leczenia Zaburzeń Emocjonalnych

Leczenie zaburzeń emocjonalnych polega głównie na zastosowaniu psychoterapii. Pozwala ona Pacjentom zauważyć przyczyny zaburzeń, pomaga zrozumieć swoją dysfunkcję oraz zmienić sposób zachowania w sytuacji budzącej lęk lub wywołującej stres. Ośrodek Leczenia Zaburzeń Emocjonalnych – Centrum Terapii Krajna zapewnia opiekę wyspecjalizowanej kadry, która poprzez lata pracy zdobyła wymagane doświadczenie. Ci profesjonaliści doskonale wiedzą, jak pomóc Pacjentom naszego ośrodka. Skontaktuj się z Nami i podejmij walkę ze swoją chorobą lub uzyskaj pomoc dla osoby Ci najbliższej.

OSRODEK LECZENIA ZABURZEN EMOCJONALNYCH

W naszym ośrodku Pacjenci poddani indywidualnemu programowi terapii skutecznie wracają do zdrowia, przy zachowaniu pełnej anonimowości. Zawalcz o siebie i odwiedź Ośrodek Leczenia Zaburzeń Emocjonalnych – Centrum Terapii Krajna.

logo centrum terapi krajna„Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Kapost sp. z o.o. Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie – zgodnie z zasadą, która mówi, że przetwarzanie danych osobowych jest zgodne  z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy bądź przed jej zawarciem. Więcej Polityka Prywatności

Newsletter

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze artykuły i informacje o nowościach

O Nas

 

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.


Polityka prywatności

Kontakt

Centrum Terapii KRAJNA
ul Tadeusza Kościuszki 22b
89-400 Sępólno Krajeńskie

e - mail: info@centrumkrajna.pl

Wpisany do rejestru podmiotów leczniczych pod numerem: 000000240839

Ośrodek KRAJNA

ul. Leśna 1
89-400 Sępólno Krajeńskie

Centrum Krajna - nr tel

Kalkulator