CZYM JEST DETOKSYKACJA

ABY POZNAĆ CZŁOWIEKA, TRZEBA ZOSTAĆ JEGO TOWARZYSZEM PODRÓŻY

Psychoterapię rozumiemy jako “podróż w głąb człowieka”. Tę podróż odbywa Pacjent, a terapeuta jest tylko pewnego rodzaju przewodnikiem, który również dba o bezpieczeństwo „podróżującego”. Dlatego też warto wybierać się na wyprawy, doświadczać ich uroków i trudów, gubić się i odnajdywać, zmieniać zdanie i kierunek, a czasem stanąć na rozdrożu i zmierzyć się z refleksją: co za mną, jakie jest moje ,,tu i teraz,, a co przede mną.

TYLKO TEN KTO WĘDRUJE, ODNAJDUJE NOWE SCIEŻKI

W naszej pracy indywidualnej odwołujemy się do wartości wpływających na osobisty rozwój, zmianę stylu życia i przekonań, które prowadza do zdrowienia. Te wartości to uczciwość, odpowiedzialność za siebie i rodzinę, niezależność, ale także życzliwość, pokora i tolerancja. Jednakże  pierwotnym źródłem informacji i wsparcia dla jednostki jest grupa tworząca społeczność, której wspólne normy, zasady i rytuały stanowią ochronę i dają poczucie bezpieczeństwa dla jej członków. Społeczność (grupa) tworzy okazje do doświadczania wchodzenia w relacje poprzez rozmowę, do budowania więzi emocjonalnych, konfrontowania swoich oczekiwań wobec innych, rozpoznawania swoich potrzeb, ale też czucia się potrzebnym. U podstawy Naszych przekonań leży wiara, że każdy może się zmieniać, stawać się lepszym, rozwijać się, a także uniwersalne prawdy,  dające nadzieję; że się uda, że damy radę.

NAWET NAJDALSZA PODRÓŻ ZACZYNA SIĘ OD PIERWSZEGO KROKU – DETOKSYKACJA

Pierwszy krok, to wstępna abstynencja poprzez odtrucie organizmu czyli detoksykację. Niewiele osób, które poddały się wyłącznie detoksykacji, jest w stanie utrzymać abstynencję. dlatego potrzebny jest krok drugi, czyli wydłużenie okresu abstynencji i zapobieganie nawrotom uzależnienia poprzez połączenie dotychczasowych działań z psychoterapia.

Drugi krok. Większość osób używających substancji psychoaktywnych nie zauważa negatywnych skutków uzależnienia. Postrzegają świat jako wrogi, a siebie jako bezradnych, narażonych na nieustanne porażki i niepowodzenia, zarówno w życiu rodzinnym, jak i zawodowym. Dlatego tak ważne jest, aby rozpocząć działania motywujące do zmiany myślenia poprzez psychoterapię.

Krok trzeci to etap refleksji, namysłu i wglądu, w celu zrozumienia przyczyn własnych problemów i próba zmiany nawykowych zachowań.

Krok czwarty to utrwalanie nowych wzorców zachowań i odzyskiwanie wpływu na realizacje własnych potrzeb i zadań życiowych.

OFERTA DETOKSYKACJI

Detoks 3-4 dni

Długotrwałe używanie alkoholu i innych narkotyków wywołuje efekt przyzwyczajenia do substancji i pozornego normalnego funkcjonowania. Próby odstawienia lub zmniejszenie przyjmowanej dawki, powodują szereg reakcji fizjologicznych, nazywanych zespołem abstynencyjnym, który wymaga zastosowania interwencji prowadzącej do złagodzenia i ustąpienia objawów.

Podstawowa detoksykacja 14 dni

Detoksykacja nie jest elementem terapii, ale jeżeli jest konieczna, może być wstępem do niej. Pierwszy, podstawowy okres terapii, jest ,,czasem motywującym,, do refleksji nad własnym funkcjonowaniem, akceptacji samego siebie, poprzez zdobycie wiedzy na temat uzależnienia i mechanizmów, które kierują naszymi zachowaniami.

Skuteczna detoksykacja ForREST

Pełna detoksykacja 4 tygodnie

Terapia stacjonarna w pełnym wymiarze służy wzmocnieniu zmian, odzyskaniu równowagi w obszarze uczuć i emocji, oraz podejmowaniu dalszych działań dotyczących poprawy relacji z innymi i znalezieniu rozwiązań problemów przy planowaniu przyszłości.

Pełny pogłębiony detoks

Terapia stacjonarna w wymiarze rozszerzonym, to utrwalanie zmian, oraz umiejętne wykorzystywanie nabytych doświadczeń i zdobytej wiedzy do dalszej pracy nad rozwojem osobistym.

Jeżeli jesteś w nagłej kryzysowej sytuacji lub też po prostu chciałbyś porozmawiać ze specjalistą na temat uzależnienia swojego lub bliskiej Ci osoby - zobacz, jak możemy Ci pomóc. Sprawdź teraz naszą ofertę:

Zobacz naszą ofertę

SZYBKI KONTAKT

Jeszcze nie jest za późno..

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o siebie lub o swoich bliskich.
Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy jak najszybciej

  • tel. 52 389 41 00
  • kom. 531 432 011
  • info@centrumkrajna.pl

O firmie

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.

Dane Firmy

Centrum Terapii Krajna Sp. z o o., ul. Leśna 1 89-400
Sępólno Krajeńskie