TERAPIA UZALEŻNIEŃ OD LEKÓW

Czym jest lekomania?

 

Lekomania jest powszechnie znana jako uzależnienie od leków, które wywołuje wysokie i często zagrażające zdrowiu psychicznemu stany. Dlatego tak ważne jest by nie bagatelizować problemu i szybko poddać się leczeniu lekomanii. Są one porównywalne do stanów odurzenia narkotykowego. Polega ona na ciągłym i niekontrolowanym przymusie zażywania środków farmaceutycznych. Uzależniony przeważnie nie jest w stanie kontrolować swoich stanów emocjonalnych. Często wpada w złość, smutek, a nawet agresję. Lekomania jest niezwykle niebezpiecznym schorzeniem, ponieważ może prowadzić do nieodwracalnych, poważnych zmian w organizmie, a nawet śmierci.

Leczenie lekomanii w Krajna

Jakie są objawy lekomanii?

Do charakterystycznych objawów lekomanii należą:

  • Silny, niekontrolowany przymus zażywania leku (zwłaszcza po ustąpieniu objawów choroby)
  • Potrzeba przyjmowania coraz większej ilości leku w celu uzyskania oczekiwanego efektu
  • Zmiany nastroju i osobowości
  • Nadmierna koncentracja na zdobyciu leku, ciągłe wizyty u lekarza w celu zapewnienia sobie recepty itp.

Lekomania - KRAJNA

Jakie są przyczyny lekomanii?

 

Tak jak w przypadku każdego uzależnienia od używek nie istnieje jedna i konkretna przyczyna. Jednakże przy lekomanii możemy określić pewne czynniki predysponujące do rozwinięcia się uzależnienia. Dotyczy ono głównie dorosłych i młodzieży przed 20 rokiem życia, szczególnie osób zmagających się z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi, napięciem itp.
Warto podkreślić również wpływ łatwej dostępności leków oraz ich wszechobecności w kampaniach reklamowych koncernów farmaceutycznych.

Skuteczna detoksykacja KRAJNA

Poznaj skutki lekomanii

 

Długotrwałe przyjmowanie leków może być tragiczne w skutkach. Przede wszystkim może prowadzić do uzależnienia psychicznego i fizycznego, a osoba uzależniona może doświadczyć objawów zespołu abstynencyjnego. Odstawienie leków charakteryzuje się złym samopoczuciem, nerwowością, drażliwością, niepokojem, lękiem, zaburzeniami snu oraz bólem głowy, nudnościami czy osłabieniem pamięci i koncentracji.  Jeżeli czujesz, że zmagasz się z takim problemem lub ktoś z Twoich najbliższych, nie marnuj więcej czasu i skontaktuj się z naszym ośrodkiem Krajna.

Jeżeli jesteś w nagłej kryzysowej sytuacji lub też po prostu chciałbyś porozmawiać ze specjalistą na temat uzależnienia swojego lub bliskiej Ci osoby - zobacz, jak możemy Ci pomóc. Sprawdź teraz naszą ofertę:

Zobacz naszą ofertę

SZYBKI KONTAKT

Jeszcze nie jest za późno..

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o siebie lub o swoich bliskich.
Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy jak najszybciej

  • tel. 52 389 41 00
  • kom. 531 432 011
  • info@centrumkrajna.pl

O firmie

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.

Dane Firmy

Centrum Terapii Krajna Sp. z o o., ul. Leśna 1 89-400
Sępólno Krajeńskie