Ośrodek Terapii Uzależnień Krajna

Ośrodek Terapii Uzależnień KRAJNA – powstał by nieść pomoc osobom, które znalazły się w ciężkim stanie zdrowia psychicznego.

Wykwalifikowany i doświadczony zespół psychoterapeutów i lekarzy każdego dnia ciężko pracuje by zapewnić skuteczną pomoc naszym Pacjentom. Ośrodek Terapii Uzależnień Krajna znajduje się w wyjątkowym miejscu położonym nad brzegiem jeziora w otoczeniu gęstego lasu. Zapewnia leczenie w cichym i relaksującym miejscu w otoczeniu natury

W naszym ośrodku pracujemy na autorskim programie terapii, opracowanym przez nasz zespół, który poprzez lata pracy zdobywał doświadczenie i udoskonalał swoje umiejętności, dzięki czemu opracowany przez nas system zapewnia skuteczną terapię i sprawny powrót do zdrowia.

ZESPÓŁ

Poznaj bliżej naszych terapeutów

KRAJNA to przede wszystkim ludzie. Wyróżnia nas szczera pasja i pełne zaangażowanie w swoją pracę.

Nasz zespół terapeutyczny składa się z ludzi, którzy z otwartym sercem patrzą na drugiego człowieka.

Katarzyna Kauc

Katarzyna Kauc

Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień, Socjoterapeuta, Psychoterapeuta Psychodynamiczny, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Ukończyłam Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego ( Krakowskie Centrum Psychodynamiczne), Studia Podyplomowe Psychologii Klinicznej UK w Bydgoszczy oraz Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia (Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie ).

Pracuję w Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia. Od kilku lat prowadzę psychoterapie dla dorosłych i młodzieży, ukończyłam Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz czteroletnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym ponadto studia podyplomowe z psychologii klinicznej.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi w Centrum Medycznym Gizińscy w Bydgoszczy, w Szpitale Powiatowym w Złotowie (oddział psychiatryczny) oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego „Stawowa” w Bydgoszczy. Posiadam również doświadczenie w prowadzeniu grup terapeutycznych dla dzieci i młodzieży. Pracę terapeutyczną regularnie poddaję stałej superwizji.

Prowadzę:
Terapię indywidualną dla młodzieży (uzależnienia, depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia zachowania, zaburzenia odżywiania)
Terapię indywidualną dla osób, które nie potrafią poradzić sobie z impulsywnością nerwowością, odczuwają pustkę;
Terapię dla osób wychowujących się w rodzinie, w której rodzic/rodzice nadużywali alkoholu;
Konsultacje dla osób, które chciałyby poszerzyć swoje kompetencje wychowawcze (borykają się z problemami natury wychowawczej).

Alicja Potorska

Alicja Potorska

Jestem Specjalistą Psychoterapii Uzależnień w procesie certyfikacji, Terapeutą Dialogu Motywującego przed certyfikacją. W pracy wykorzystuje metodę dialogu motywującego z elementami terapii poznawczo-behawioralnej.

Studia doktoranckie ukończyłam na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, przez siedem lat byłam asystentem badawczo-dydaktyczny w Katedrze Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej UKW. Obecnie pracuję jako specjalista psychoterapii uzależnień w Poradni Profilaktyki i Pomocy Rodzinie Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy. Jestem realizatorką warsztatów profilaktycznych dla młodzieży oraz warsztatów psychoedukacyjnych dla rodziców, opiekunów i specjalistów autorstwa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i autorką pracy doktorskiej złożonej do recenzji, artykułów naukowych oraz współautorka monografii poświęconych tematyce diagnostyki i profilaktyki problemów w rozwoju psychospołecznym dzieci i młodzieży.
Interesuje się motocyklami, lubię wędrówki po górach i biegam .

Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą w obszarach:
– uzależnień od substancji psychoaktywnych, uzależnień behawioralnych (od czynności: gier, hazardu, pracy, zakupów, telefonu i in.)
– uzależnień z współistniejącymi innymi zaburzeniami
– zburzeń nastroju (depresja), zaburzeń emocji, zaburzeń adaptacyjnych (współuzależnienie),
– kryzysów życiowych: rozwód, rozstanie, trudność w relacjach, silny stres, rozważanie zmiany życiowej
– kryzysów rozwojowych młodzieży, silnego stresu, zaburzeń emocji i nastroju oraz zachowań problemowych, w tym korzystania z nowych technologii.

Joanna Adamczyk

Joanna Adamczyk

Jestem Psychoterapeutą Terapii Uzależnień w procesie certyfikacji, Terapeutą Integracji Sensorycznej. Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz studia podyplomowe z zakresu integracji sensorycznej na Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w Świeciu. Ukończyłam Studium Terapii Uzależnień od Narkotyków (akredytacja Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii) w Poznaniu. Jestem także realizatorem programu wczesnej interwencji „FreD goes net” przy Poradni Profilaktyki i Pomocy Rodzinie (Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii) w Bydgoszczy.

Pracuję z młodzieżą oraz dorosłymi w podejściu poznawczo-behawioralnym, prowadzonym w duchu Dialogu Motywującego (Motivational Interviewing). Metoda ta jest oparta na podejściu humanistycznym, terapii poznawczo-behawioralnej i psychologii motywacji. Polega na takim oddziaływaniu terapeutycznym, aby wzmocnić w kliencie jego efektywne zaangażowanie w leczenie i wprowadzanie istotnych zmian w życiu.

W czasie wolnym zdobywam nowe doświadczenia poprzez dalekie podróże, cenię sobie wypoczynek przy muzyce, grze na instrumentach, a także realizuje się poprzez śpiew w chórze. Moją pasją jest także pieczenie i dekorowanie ciast i tortów.

Piotr Janiszewski

Piotr Janiszewski

Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii, ekspert KBPN ds. budowania programów rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, autor i współautor programów profilaktycznych i kampanii reklamowych, biegły sądowy w przedmiocie uzależnienia od substancji psychoaktywnych.
Od ponad 30 lat pomagam osobom i członkom ich rodzin w rozwiązaniu problemów wynikających z używania, nadużywania i uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Od kilku lat zajmuję się także problematyką uzależnień niechemicznych.
W swojej pracy wykorzystuję dorobek różnych nurtów pomagania, głównie jednak nurt behawioralno-poznawczy w terapii indywidualnej i metodę społeczności terapeutycznej w pracy grupowej.

Zapraszam do wspólnej pracy i szukania optymalnych rozwiązań w zakresie:
– konsultacji i diagnozowania problemu,
– motywowania do zmiany,
– pracy nad dalszym rozwojem osobistym,
– zmiany jakości swojego życia,
– z ogromną przyjemnością towarzyszę w poszukiwaniach odpowiedzi na pytania:
* kim jestem, czego potrzebuję, jakie są moje mocne strony, jakie są moje ograniczenia i co mogę z tym zrobić?

Certyfikaty:
Szkoła rozwoju osobowości i przeciwdziałania patologiom społecznym,
International European Drug Abuse Treatment Training Project – UCSD Extension University of California, San Diego – 1996-1997r.,
International European Drug Abuse Treatment Training Project – Universita degli Studi di Palermo – 2000r..
International European Drug Abuse Treatment Training Project – Mediterranean Institut for Trening and Research in Therapy and Psychotherapy – 1994-1996.

Karolina Kowalska

Karolina Kowalska

Magister turystyki i animacji kulturowej, absolwentka kursu terapii zajęciowej. Jestem osobą optymistycznie nastawioną do życia. Pogoda ducha- moja najważniejsza cecha osobowości pozwala mi czerpać z życia to co najlepsze. Interesuję się filmami kryminalnymi i podróżami, które nauczyły mnie organizacji, skupienia oraz radzenia sobie w nowych miejscach i nowych sytuacjach

Remigiusz Kalwarski

Remigiusz Kalwarski

Coach emocji, trener mentalny, pisarz.
Zafascynowany ludzką naturą z determinacją zgłębia ją świadomie już ćwierć wieku.
Certyfikowany przez Polską Akademię Kultury i Sportu oraz American Board of NLP.
W sezonie 2018/2019 jako trener mentalny wspierał Towarzystwo Żużlowe Ostrovia, które to wtedy właśnie awansowało do pierwszej ligi.
Prowadzi warsztaty, podczas których uczy, jak oswajać emocje oraz jak skutecznie komunikować się ze swoją podświadomością.
Promotor równowagi między podstawowymi obszarami życia każdego człowieka; Ciałem, Umysłem, Duchem.
Dlatego w centrum terapii prowadzi sesje medytacji, rekreacji ruchowej oraz przekazuje wiedzę na temat świadomości fizycznej emocji.

Piotr Wojtkowiak

Piotr Wojtkowiak

Jestem energicznym kucharzem z ponad 25 -letnim doświadczeniem w pracy dla restauracji i innych obiektów gastronomicznych. Jako kucharz od lat specjalizuję się przede wszystkim w daniach kuchni polskiej. Miłość do tego zawodu przekłada się także na to, że przygotowując menu, staram się zawsze o to, aby nie zabrakło w nim połączenia tradycyjnych smaków z nowoczesnością. Lubię także podróżować i poznawać ciekawych ludzi.

NASZ OŚRODEK ZAPEWNIA

Przede wszystkim rodzinną, miłą i ciepłą atmosferę. Pacjenci mają poczucie pełnej akceptacji i bezpieczeństwa.

Dzięki atmosferze jaka panuje w Ośrodku, bez stresu i pośpiechu zajmiemy się problemem Twoim lub Twoich bliskich. Terapia dostosowana jest do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Wykorzystywane są w terapii różne nurty, metody, techniki oraz narzędzia. Terapia prowadzona jest indywidualnie oraz w niewielkich grupach, dostosowanych do poziomu zaawansowania leczenia.

NURT POZNAWCZO-BEHAWIORALNY

Ośrodek Terapii Uzależnień Krajna prowadzi terapię poznawczo-behawioralną, która jest jedną z najbardziej skutecznych i najlepiej dotychczas zbadaną metodą postępowania terapeutycznego. Swoje główne zastosowanie ma przy leczeniu zaburzeń depresyjnych lub lękowych. Nasza wyspecjalizowana kadra psychologów i terapeutów przez lata pracy zdobywała doświadczenie w jej stosowaniu. Dlatego doskonale wiemy w jakich przypadkach najlepiej się sprawdzi i jak dzięki niej możemy pomóc naszym Pacjentom.

NURT PSYCHODYNAMICZNY

Terapia psychodynamiczna to jeden z rodzajów psychoterapii wykorzystywaną w przypadku osób z różnymi zaburzeniami psychicznymi. Jej podstawowym założeniem jest, że różne objawy psychopatologiczne np. lęk, zaburzenia nastroju lub osobowości, rozwijają się na skutek nieuświadamianych sobie konfliktów psychologicznych. Terapia psychodynamiczna opiera się na rozmowie – Pacjent opowiada o tym, o czym ma w danej chwili chęć mówić, a terapeuta wsłuchuje się i dokładnie analizuje wypowiedzi i zachowania Pacjenta.

NURT GESTALT

Terapia Gestalt kierowana jest do różnych grup osób, ale sprawdza się przede wszystkim przy Pacjentach zmagających się z:

– Trudnościami emocjonalnymi,

-Depresją,

-Nerwicą,

-Fobiami,

-Zaburzeniami odżywiania,

Terapia Gestalt jest dobrym rozwiązaniem również dla osób, które pragną pracować nad rozwojem własnej samoświadomości. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju terapii Pacjenci mogą powrócić do normalnego życia i na nowo czerpać z niego radość.


ROZPOZNAJEMY I LECZYMY

UZALEŻNIENIA OD ŚRODKÓW PSYCHOAKTYWNYCH:
 • od ALKOHOLU
 • od NARKOTYKÓW
 • od LEKÓW
UZALEŻNIENIA BEHAWIORALNE:

 • od HAZARDU
 • od INTERNETU
 • od TELEFONU i  INNYCH TECHNOLOGII
 • od GIER KOMPUTEROWYCH
 • od ZAKUPÓW
 • od PRACY (pracoholizm)

Naszym celem jest by pomóc Pacjentom wyjść z uzależnienia oraz zapobiec ich nawrotom,
a także prowadzimy terapię osób współuzależnionych, terapię par oraz terapię rodzin.

OFERTA


OFERTA OŚRODEK KRAJNA

PODRÓŻOWANIE BYWA TRUDNE, ALE Z KAŻDEJ PODRÓŻY WRACAMY Z NOWYMI DOŚWIADCZENIAMI.

W ośrodku Krajna dla celów terapii, nasi specjaliści przeprowadzają badania psychologiczne, przy użyciu testów osobowości (pobyt powyżej 4 tygodni). Wykonanie badań pozwala na lepsze poznanie siebie, swoich mocnych stron i ograniczeń oraz sposobów funkcjonowania w różnych sytuacjach. Psychotesty pozwalają również określić tendencje do różnego rodzaju zachowań, badać motywację, postawy,  sprawdzić w jaki sposób dana osoba postrzega siebie i otaczający świat.

Badanie za pomocą testów psychologicznych  pomaga określić możliwe obszary do pracy psychoterapeutycznej i pomóc dobrać najbardziej optymalną formę pomocy.

Testy psychologiczne stanowią uzupełnienie wywiadu klinicznego, są bardzo pomocne przy postawieniu, bądź wykluczeniu diagnozy. Kompleksowe podejście do problemów psychicznych Pacjenta niejednokrotnie znacznie poprawia uzyskiwane efekty leczenia zaburzeń psychicznych.

Ośrodek Terapii Uzależnień  Krajna badania psychologiczne wykonuje przy pomocy legalnych  testów (rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne)  o potwierdzonej rzetelności i trafności.


ETAPY LECZENIA

Ośrodek Terapii Uzależnień Krajna leczenie prowadzi stacjonarnie – całodobowo i dzieli się na trzy zasadnicze etapy:

 1. Etap Pierwszy – Pacjent zapoznaje się z zasadami panującymi w Ośrodku, aklimatyzuje się, podejmuje decyzje o dalszym leczeniu
 2. Etap Drugi – Pacjent dostrzega swój problem oraz szanse i możliwości jakie może osiągnąć wyniku zmiany. Pacjent angażuje się w zmianę.
 3. Etap Trzeci – Pacjent pracuje nad lepszym zrozumieniem siebie, zaczynają się refleksję. Widzi i rozumie przyczyny własnych problemów.
  Poza tym, na tym etapie Pacjent przygotowuje się do zmiany poprzez wprowadzanie nowych sposobów funkcjonowania.

Leczenie w Ośrodku zaprojektowane jest na okres od 4 do 8 tygodni.


FORMY LECZENIA

Prowadzimy intensywny program terapii dla osób uzależnionych, dostosowany do potrzeb każdego Pacjenta.

 

Naszym Pacjentom oferujemy między innymi:

 • Psychoterapię grupową
 • Psychoterapię indywidualną
 • Treningi zachowań i umiejętności
 • Muzykoterapia
 • Zajęcia sportowe
 • Parateatralne
 • Warsztaty
 • Prezentacje multimedialne
 • Dialog motywujący
 • Społeczność terapeutyczna
 • Psychoedukacja
 • Integracja sensoryczna
 • Medytacja
 • Relaksacja
 • Arteterapia

Poza tym proponujemy – Uczestnictwo w spotkaniach grup AA oraz AN

 • Pracę z całymi rodzinami
 • Terapię osób współuzależnionych

Pacjenci w ramach zajęć zorganizowanych mogą korzystać z:

 • Siłowni
 • Boiska sportowego
 • Sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne)

W czasie wolnym organizujemy:

 • Spacery w lesie i nad jeziorem
 • Grillowanie
 • Ogniska

RAMOWY PLAN DNIA

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK:

7:30 – 7:45                Medytacja

7:45 – 8:30                Gimnastyka

9:00 – 9:30                Śniadanie

9:30 – 13:00             Praca w grupach – grupa wsparcia, terapie indywidualne, warsztaty terapeutyczne, psychoedukacja, arteterapia, muzykoterapia

13:00 – 14.00           Obiad

14:30 – 17:00           Praca w grupach – grupa wsparcia, terapie indywidualne, warsztaty terapeutyczne, psychoedukacja, treningi, relaksacja

17:00 – 17:30           Czas wolny, konsultacje terapeutyczne

17:30 – 18:30           Naprzemiennie: joga, koncert: misy i gongi

18:30 – 18:45           Medytacja

19:00 – 20:00           Kolacja

20:00 – 22:00           Czas wolny, zajęcia integracyjne, zajęcia sportowe, rekreacja, kino wieczorową porą

SOBOTA:

9:00 – 9:30                Śniadanie

9:30 – 13:00             Warsztaty terapeutyczne, psychoedukacja

13:00 – 14.00           Obiad

14:30 – 19:00           Czas wolny

19:00 – 20:00           Kolacja

20:00 – 22:00           Czas wolny, rekreacja, kino wieczorową porą

NIEDZIELA:

9:00 – 9:30                Śniadanie

9:30 – 13:00             Czas wolny, odwiedziny, dla chętnych zwiedzanie okolicy, spacer wyjazdy na basen: Chojnice, Człuchów, wyjście na korty, siłownię zewnętrzną

13:00 – 14.00           Obiad

14:30 – 19:00           Czas wolny

19:00 – 20:00           Kolacja

20:00 – 22:00           Czas wolny, rekreacja, kino wieczorową porą

GALERIA

Sprawdź jak wygląda nasz ośrodek

Ośrodek Terapii Uzależnień Krajna położony jest w województwie kujawsko-pomorskim. Jest to ciche i spokojne miejsce, oferujące bajeczne widoki. Takie warunki pobytu sprzyjają uporządkowaniu myśli i odnalezieniu wewnętrznego spokoju. Położone w przepięknej okolicy – Sępólno Krajeńskie. W zasięgu ręki znajduje się las i jezioro. Nasz Ośrodek zapewnia terapię w pięknym otoczeniu, wysokiej jakości usługi, możliwość wypoczynku oraz pełną anonimowość.

Centrum Terapii Krajna
Osrodek Leczenia Uzależnień Krajna
Ośrodek Krajna
Krajna ośrodek leczenia uzależnień widok
Ośrodek Krajna zewnątrz
Centrum Terapii Krajna
Ośrodek Terapii Uzależnień Krajna  Kujawsko Pomorskie
Ośrodek Leczenia Uzależnień  Sępólno Krajeńskie
CENTRUM TERAPII KRAJNA
Ośrodek Terapii Uzależnień Krajna  Sępólno Krajeńskie
Wnętrze Centrum Terapii Krajna
Siłownia Centrum Terapii Krajna
Krajna - centrum terapii uzaleznien
Pokoje w Centrum Terapii Uzależnień Krajna
Pokoje w osrodku Krajna
Terapia grupowa Centrum Terapii Krajna
Zajecia grupowe w Krajna
Stołówka w Ośrodku Terapii Krajna
Recepcja w Ośrodku Terapii Krajna
Leczenie Dźwiękami Mis W Osrodku Terapii
Bilard W Centrum Leczenia Uzaleznien Krajna
Centrum Leczenia Uzaleznien W Kujawsko Pomorskim
Nocleg W Osrodku Terapii Uzaleznien
Leczenie Uzależnień W Sępólnie Krajeńskim
Centrum Terapii Krajna
Obiad W Ośrodku Terapii Uzależnień Krajna
Oferta Pobytu W Ośrodku Terapii Uzależnień Krajna
Oferta żywieniowa W Ośrodku Terapii Krajna
Pobyt W Ośrodku Terapii Uzależnień Krajna
Obiad W Ośrodku Terapii Uzależnień Krajna
Żywność W Osrodku Terapii Uzaleznien Krajna
Obiad W Ośrodku Krajna
Komfortowy Pobyt W Centrum Terapii Krajna
Najlepszy Ośrodek Leczenia Uzależnień
Ośrodek Leczenia Uzależnień Krajna
Piękne Miejsce  Ośrodek Leczenia Uzależnień Krajna
Skuteczne Leczenie Uzależnień
Terapia W Centrum Terapii Krajna
Szybka I Skuteczna Terapia W Ośrodku Leczenia Uzależnień
Terapia Leczenia Uzależnień W Sępólnie Krajeńskim

GOTOWY ROZPOCZĄĆ SWOJĄ PODRÓŻ?

Skontaktuj się z nami

Zdajemy sobie sprawę z tego, że podjęcie właściwej decyzji o rozpoczęciu walki z uzależnienia nie jest łatwe,
dlatego chętnie pomożemy w przejściu przez ten proces.

Do kogo kierujemy ofertę?

 • Osoby uzależnione od środków psychoaktywnych,
 • Osoby uzależnione behawioralnie,
 • Rodzina, przyjaciele i znajomi takich osób,
 • Osoby uzależnione w nawrocie choroby,
 • Osoby współuzależnione.

Nie zwlekaj.
Zostaw kontakt do siebie teraz, a odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Kontakt

SZYBKI KONTAKT

Jeszcze nie jest za późno..

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o siebie lub o swoich bliskich.
Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy jak najszybciej

 • tel. 52 389 41 00
 • kom. 531 432 011
 • info@centrumkrajna.pl

O firmie

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.

Dane Firmy

Centrum Terapii Krajna Sp. z o o., ul. Leśna 1 89-400
Sępólno Krajeńskie