TERAPIA ZABURZEŃ LĘKOWYCH

Czym są zaburzenia lękowe?

Zaburzenia lękowe są grupą zaburzeń psychicznych, dla których charakterystyczne jest występowanie znacznego uczucia lęku, bądź strachu. Ujawniają się zazwyczaj bez konkretnego powodu, w sytuacjach które normalnie go nie wywołują. Pojawiają się dolegliwości lękowe, które zazwyczaj lokalizują się w nadbrzuszu lub klatce piersiowej. Zaburzeń lękowych nie można bagatelizować, ponieważ chorobie często towarzyszą myśli samobójcze, które w przypadku lęku o dużym nasileniu, mogą doprowadzić nawet do próby samobójczej.

Leczenie zaburzeń lękowych

Leczenie zaburzeń lękowych jest uzależnione od rodzaju zaburzenia. Dla każdego z nich stosuje się inne sposoby leczenia. Aby było ono skuteczne nie wystarczy samo stosowanie tak zwanych antydepresantów, ponieważ one tylko łagodzą objawy lękowe. Aby leczenie przyniosło zamierzone efekty, należy udać się na terapię psychologiczną, która pomaga choremu poradzić sobie z chorobą i ją zrozumieć. Podczas terapii prowadzonej w ośrodku Krajna chory uczy się zmieniać wzorce zachować, które przyczyniają się do stanów lękowych.

Rodzaje zaburzeń lękowych

  • Fobia społeczna – Osoby cierpiące na fobię społeczną odczuwają silny lęk w obliczu bycia narażonym na jakiekolwiek sytuacje społeczne, w których pojawia się możliwość bycia ocenionym przez innych. Powodem lęku jest obawa przed potencjalną krytykę, zawstydzeniem lub upokorzeniem.
  • Zespół lęku uogólnionego – Zespół ten charakteryzuje nierealistyczny, przesadny lęk przed potencjalnym nieszczęściem, które może się pojawić. Nie towarzyszą mu najczęściej żadne podstawy logiczne czy sytuacyjne, które mogłyby świadczyć o prawdopodobieństwie katastrofy.
  • Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne – Tym, co je charakteryzuje jest powtarzające się występowanie obsesji i kompulsji. Obsesje są to niechciane, intruzywne, nawracające myśli i obrazy, trudne do kontrolowania, powodujące duży stres.
  • Zespół stresu pourazowego – Zespół stresu pourazowego występuje na skutek doświadczenie traumatycznego zdarzenia, takiego jak wojna czy wypadek komunikacyjny, a także katastrofa ekologiczna, i tym podobne. Symptomy PTSD mogą dotyczyć odczuwania ciągłego napięcia, trudności w odprężeniu się, dręczących koszmarów sennych, a także powracających negatywnych wspomnień traumatycznego wydarzenia.

   Nie zwlekaj dłużej i zacznij prowadzić normalne życie, bez wiecznego stresu i strachu. Rozpocznij leczenie zaburzeń lękowych w ośrodku leczenia uzależnień Krajna.

SZYBKI KONTAKT

Jeszcze nie jest za późno..

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o siebie lub o swoich bliskich.
Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy jak najszybciej

  • tel. 52 389 41 00
  • kom. 531 432 011
  • info@centrumkrajna.pl

O firmie

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.

Dane Firmy

Centrum Terapii Krajna Sp. z o o., ul. Leśna 1 89-400
Sępólno Krajeńskie