TERAPIA ZABURZEŃ EMOCJONALNYCH

Leczenie zaburzeń emocjonalnych - Centrum Terapii Krajna

Czym są zaburzenia emocjonalne?

Zaburzenia emocjonalne to nieprawidłowa reakcja organizmu na bodźce zewnętrzne. Polegają na wahaniach nastroju oraz zakłóceniach myślenia oraz działania. Zaburzenia emocjonalne dotykają osób w różnym wieku – zarówno dorosłych, jak i dzieci.

W przypadku osób dorosłych najczęstszą formą zaburzeń emocjonalnych jest choroba afektywna dwubiegunowa. Zaburzenie to polega na występowaniu zamiennych nastrojów – naprzemiennie depresji i manii. Innym rodzajem zaburzeń emocjonalnych jest nerwica lękowa, której często towarzyszą objawy takie jak problemy ze strony układu pokarmowego, ataki paniki czy problemy z sercem.

Leczenie zaburzeń emocjonalnych

Leczenie zaburzeń emocjonalnych polega głównie na zastosowaniu psychoterapii, która pozwala Pacjentom zauważyć przyczyny zaburzeń, pomaga zrozumieć swoją dysfunkcję oraz zmienić sposób zachowania w sytuacji budzącej lęk lub wywołującej stres.

W Centrum Terapii Krajna zapewniamy opiekę wyspecjalizowanej kadry, która poprzez lata pracy zdobyła wymagane doświadczenie i doskonale wie, jak radzić sobie i pomóc Pacjentom naszego ośrodka. Skontaktuj się z Nami i podejmij walkę ze swoją chorobą lub uzyskaj pomoc dla osoby Ci najbliższej.

Skutki zaburzeń emocjonalnych

Zaburzenia emocjonalne to problem, którego nie należy bagatelizować. Brak leczenia zaburzeń emocjonalnych może prowadzić nawet do nerwicowych reakcji organizmu. Są to te reakcje psychogenne, które osiągają nadmierne natężenie, ulegają utrwaleniu i uogólnieniu na inne sytuacje życiowe oraz powodują brak przystosowania. Zwykle dzieli się nerwice na wieloobjawowe oraz jednoobjawowe.
Najczęściej wyodrębnia się następujące odmiany nerwic jednoobjawowych:

  • nerwice z  zaburzeniami  ruchowymi (np. tiki),
  • nerwice z zaburzeniami mowy, czyli tzw. logonerwice (np. jąkanie);
  • nerwice z zaburzeniami wegetatywno – somatycznymi (np. wymioty, zaburzenia oddychania, nerwowy kaszel, nie trzymanie moczu, brak łaknienia).

SZYBKI KONTAKT

Jeszcze nie jest za późno..

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o siebie lub o swoich bliskich.
Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy jak najszybciej

  • tel. 52 389 41 00
  • kom. 531 432 011
  • info@centrumkrajna.pl

O firmie

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.

Dane Firmy

Centrum Terapii Krajna Sp. z o o., ul. Leśna 1 89-400
Sępólno Krajeńskie