Ośrodek Leczenia Zaburzeń Adaptacyjnych

Czym są zaburzenia adaptacyjne?

Zaburzenia adaptacyjne stanowią reakcję człowieka na życiowe zmiany lub ważne wydarzenia, które okazały się ponad jego siły. Dotykają one najczęściej osoby, które mają za sobą trudne i stresujące przeżycia. Niestety u wielu osób zaburzenia adaptacyjne mylone są z zaburzeniami depresyjnymi oraz lękowymi. Takie nietrafione rozpoznanie prowadzi do wystawienia błędnej diagnozy, a co za tym idzie nieskutecznej terapii. W Centrum Terapii Krajna leczenie zaburzeń adaptacyjnych prowadzą specjaliści mający duże doświadczenie w tego rodzaju schorzeniach, dlatego wiemy jak skutecznie Ci pomóc. Skontaktuj się z nami.

Jakie są przyczyny zaburzeń adaptacyjnych?

Najczęstszymi powodami wystąpienia zaburzeń adaptacyjnych są sytuacje silnie stresujące takie jak:

 • utrata pracy,
 • utrata lub śmierć bliskiej osoby,
 • ciężka choroba,
 • kłopoty finansowe.
Zaburzenia adaptacyjne - Ośrodek Terapii Krajna
Jakie są objawy zaburzeń adaptacyjnych?
 • drażliwość, wysoka wrażliwość, niepokój
 • nerwowe napięcie
 • poczucie smutku
 • obniżony lub zwiększony apetyt
 • brak chęci do podejmowania lubianych czynności
 • płaczliwość
 • poczucie odseparowania od innych
 • impulsywne zachowanie
 • przyśpieszony puls, potliwość dłoni, napięcia mięśniowe i inne fizyczne symptomy

Poznaj skutki zaburzeń adaptacyjnych

Skutkiem występowania zaburzeń adaptacyjnych jest przede wszystkim trudność w funkcjonowaniu na co dzień. Przekłada się to zarówno na życie prywatne oraz zawodowe pacjenta, a w przypadku młodszych osób, życia szkolnego.

Ośrodek Leczenia Zaburzeń Adaptacyjnych

Leczenie zaburzeń adaptacyjnych polega przede wszystkim na wsparciu psychologicznym oraz psychoterapii. Czasami nie wystarczy kilka spotkań z psychoterapeutą, które mają na celu przepracowanie trudnej sytuacji i wypracowanie nowych rozwiązań. Wtedy należy skierować Pacjenta na długoterminową psychoterapię, która pozwala na trwałą zmianę sposobu zachowania, przeżywania oraz poradzenia sobie.

Ośrodek Leczenia Zaburzeń Adaptacyjnych – Centrum Terapii Krajna to prywatny ośrodek leczenia uzależnień, który pomoże Ci uporać się ze swoim problemem i rozpocząć nowe, szczęśliwe życie. Zapewniamy efektywną terapię w komfortowych warunkach. Podczas pobytu nie tylko wyjdziesz z uzależnienia, ale i odnajdziesz spokój ducha, odpoczniesz i zrelaksujesz się w otoczeniu lasu, jeziora, ciszy i spokoju.

Leczenie zaburzeń adaptacyjnych

W naszym ośrodku Pacjenci poddani indywidualnemu programowi terapii skutecznie wracają do zdrowia, przy zachowaniu pełnej anonimowości. Zawalcz o siebie i odwiedź Ośrodek Leczenia Zaburzeń Adaptacyjnych  – Centrum Terapii Krajna.

logo centrum terapi krajna„Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Kapost sp. z o.o. Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie – zgodnie z zasadą, która mówi, że przetwarzanie danych osobowych jest zgodne  z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy bądź przed jej zawarciem. Więcej Polityka Prywatności

Newsletter

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze artykuły i informacje o nowościach

O Nas

 

Naszą misją jest pomóc Ci w walce z nałogiem. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami.


Polityka prywatności

Kontakt

Centrum Terapii KRAJNA
ul Tadeusza Kościuszki 22b
89-400 Sępólno Krajeńskie

e - mail: info@centrumkrajna.pl

Wpisany do rejestru podmiotów leczniczych pod numerem: 000000240839

Ośrodek KRAJNA

ul. Leśna 1
89-400 Sępólno Krajeńskie

Centrum Krajna - nr tel

Kalkulator